رونمایی از پروژه آموزش پرستار دیابت در کشور

کد خبر 9437 1399-09-01 15:26
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیر گروه آموزش دانشگاه علوم پزشکی تهران، به تشریح جزئیات طرح آموزش پرستار دیابت پرداخت.

به گزارش خبرگزاری مهر، همزمان با هفته ملی دیابت و در راستای شعار فدراسیون بین‌المللی دیابت در سال ۲۰۲۰ (پرستاران در دنیای دیابت تغییر ایجاد می‌کنند)، و همینطور اهمیت نقش پرستار در افزایش سطح کیفی و مراقبت از بیماران دیابتی، امروز در مراسمی که به صورت مجازی برگزار شد، از پروژه آموزش پرستار دیابت در ایران رونمایی شد.
شهرزاد غیاثوندیان مدیر گروه آموزش دانشگاه علوم پزشکی تهران، در حاشیه این مراسم درباره مراحل شکل‌گیری دوره آموزش پرستار دیابت در ایران، گفت: شکل‌گیری این دوره بر اساس یک تقاضا و درخواست رخ داد که این تقاضا و درخواست به یک کمیته تخصصی در وزارت بهداشت ارجاع داده شد که در آنجا با حضور اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت و تدوین دوره آموزشی پرستار دیابت در دستورکار قرار گرفت.
وی افزود: جلسات متعددی با حضور اساتید این حوزه برگزار شد و برنامه‌ای نوشته شد که بر اساس آن ضرورت و اهمیت برگزاری این دوره و جزئیات مربوط به آن مشخص شد و قرار است در این دوره آموزشی به ویژه روی ارتقای مهارت‌های پرستاران دیابت کار شود و البته بخشی هم برای مسائل تئوری لحاظ شده است.
مدیر گروه آموزش دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: در تهیه برنامه آموزشی پرستار دیابت اساتید پزشک و پرستار با هم مشارکت داشته‌اند و در واقع این برنامه یک کار مشترک بین پزشکان و پرستاران محسوب می‌شود که امروز نیز از آن رونمایی شد.
غیاثوندیان خاطرنشان کرد: قرار است این دوره به صورت ۲.۵ ماهه و با احتساب برگزاری دوره در تمام روزهای هفته برگزار شود. البته با توجه به اینکه نمی‌توان پرستاران را به طور کامل از محیط کاری منفک کرد و احتمالاً این دوره در روزهای آخر هفته برگزار خواهد شد، طول دوره نیز به همین نسبت افزایش خواهد یافت.
وی افزود: همچنین در فاز نخست آموزش ۳۰ پرستار دیابت برنامه ریزی شده و قرار است روی ارتقای مهارت‌های آنها هم به صورت تئوری و هم به صورت عملی در بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها کار شود.

|

از مسیرنیوز انتشار دهید :

آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها