۲۰۰ میلیارد تومان از اوراق مشارکت ۱۳۹۸ شهرداری تهران آزاد می‌شود

کد خبر 9403 1399-09-01 12:10
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
براساس توافق‌ بین بانک عامل و معاونت مالی شهرداری تهران، بخشی از اوراق مشارکت سال ۱۳۹۸ تا پایان هفته جاری به حساب شهرداری تهران واریز خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی امام، مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، ضمن اعلام این خبر افزود: در چند روز گذشته، شهردار تهران رایزنی‌های بسیاری با رئیس بانک مرکزی برای آزادسازی منابع مالی حاصل از اوراق مشارکت ۱۳۹۸ در مهلت دو هفته‌ای تعیین شده از سمت دولت، داشت که سرانجام بانک عامل و معاونت مالی شهرداری تهران به توافقی فی مابین با یکدیگر رسیدند.
وی در ادامه افزود: باید معادل بخشی از املاک شهرداری تهران که در دفترخانه به وثیقه گذاشته شده، توسط بانک عامل آزادسازی شود. همچنین به هر میزان که شهرداری وثیقه‌ها را تأمین کند، منابع مالی حاصل از اوراق مشارکت ۱۳۹۸، توسط بانک عامل آزادسازی و به حساب شهرداری تهران واریز شود.
مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) در پایان گفت: امید است که در هفته جاری بخش نخست منابع مالی حاصل از اوراق مشارکت برابر با حدود ۲۰۰ میلیارد تومان آزاد شود.
یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت ۱۳۹۸ برای توسعه مترو و اتوبوسرانی شهر تهران در آخرین روز از تیر امسال منتشر شد.

|

از مسیرنیوز انتشار دهید :

آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها