«سورن»‌ سال، آماده تجاری‌سازی است

کد خبر 1079 1399-07-05 18:20
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
مدیر پروژه خودروی سورن سال از آمادگی ایران خودرو برای تجاری سازی این محصول در یک ماه آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایران‌خودرو، اسفندیار نیک پور، با اشاره به توان تولید سالانه ۳۰ هزار دستگاه خودروی سورن سال، درباره اهداف شکل گیری پروژه، اظهار داشت: تولید این محصول با هدف پشت سر گذاشتن برخی استاندارها و الزامات و نیز به روز آوری آیتم‌ها و فیچرهای خودرویی بر اساس نیاز بازار شکل گرفته است.
وی با اشاره به مزایای خودروی سورن سال نسبت به خودروی مبنا، افزود: این خودرو دارای چراغ دی‌لایت یا روشنایی روز است که در دسته الزامات جدیدی قرار دارد که برای خودروها تعریف شده است. هم چنین چراغ‌های عقب این خودرو تغییر یافته و دارای مه شکن و چراغ دنده عقب است. برخی از دیگر الزامات از جمله ایمنی کودک نیز بر روی صندلی‌های این خودرو تعبیه شده است.
مدیر پروژه خودروی سورن سال با بیان اینکه این خودرو دارای موتور 7EF با قدرت ۱۱۶ اسب بخار در شش هزار دور با حداکثر گشتاور ۱۶۰ نیوتن متر در چهار هزار و ۵۰۰ دور و استاندارد آلایندگی اروپا پنج است، اظهار داشت: حجم تغییرات این محصول شامل جلو پنجره و سپر جلو و از نمای جانبی نیز رینگ‌های جدید دو رنگ است. ایران خودرو برای نخستین بار در ایران موفق شد این مدل از رینگ را داخلی سازی کرده و تکنولوژی ساخت آن را وارد کند.
وی با اشاره به سایر مشخصات خودروی سورن سال، تصریح کرد: درهای جانبی، دستگیره‌ها و زه‌های جانبی این محصول تغییر یافته و شیشه عقب و شیشه درهای عقب دودی است. در ناحیه عقب خودرو نیز سه سنسور و اسپویلر بر روی خودرو نصب شده است.
نیک پور در ادامه گفت: بر روی داشبورد خودرو، صفحه نمایشگر (MFD) نصب شده و برخی افکت های آن دچار تغییرات شده است. فرمان خودرو جدید و به روز آوری شده همراه با کروز کنترل است. صندلی‌های این محصول تغییرات ظاهری یافته و روکش‌ها عوض شده است. هم چنین رودری‌ها و طرح‌های روی آن نیز عوض شده و کفپوش‌های خودرو تغییر یافته است.
وی با اشاره به حجم داخلی سازی در سورن سال، اظهار داشت: تمامی قطعات این خودرو توسط سازندگان داخلی تولید و تأمین می‌شود. یکی از مواردی که در گذشته ایران خودرو را در مسیر تأمین دچار مشکل می‌کرد، سیستم برق و پلتفرم برقی بود. اما در حال حاضر با داخلی‌سازی این مجموعه و نصب آن بر روی محصولات ایران‌خودرو، مشکلات در این زمینه مرتفع شده است. هم چنین به لطف بهره‌گیری از دانش مهندسان ایرانی، قطعه‌ای.سی.یو نیز در داخل کشور تولید و تأمین می‌شود.
نیک پور با بیان این که ظرفیت تولید سالانه ۳۰ هزار دستگاه از این محصول ایجاد شده، به درصد پیشرفت پروژه سورن پلاس اشاره کرد و گفت: در حال حاضر فاز شروع به تولید این پروژه طی می‌شود و تا یک ماه دیگر، مرحله تولید انبوه خودرو آغاز می‌شود.

|

از مسیرنیوز انتشار دهید :

آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها