ایران باید با اقتدار مقابل آمریکا بایستد و تهدید را با تهدید پاسخ دهد

کد خبر 1073 1399-07-05 17:50
زمان تقریبی مطالعه 5دقیقه
جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت به مناسبت هفته دفاع مقدس بیانیه‌ای را صادر و تاکید کرد: ایران باید با اقتدار در مقابل آمریکا بایستد و تهدید را با تهدید پاسخ دهد.

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس، جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت به‌مناسبت هفته دفاع مقدس بیانیه‌ای را صادر کرد که متن آن به شرح زیر است:
همزمان با چهلمین سالگرد شروع جنگ تحمیلی که یادآور از خود گذشتگی مدافعان جان برکف کشور عزیزمان و ناکامی استکبار جهانی در مقابل انقلاب اسلامی بوده ، شاهد ادعای گزاف رئیس جمهور آمریکا مبنی بر افزایش تحریم‌های بین المللی علیه ایران هستیم.
تحریم‌هایی که شرکت‌های گوناگون به دلیل ترس از مواجهه با آمریکا و علیرغم غیر قانونی بودن تحریم ها عملا به مورد اجرا خواهند گذاشت.
متاسفانه دولت آقای روحانی در چهار ساله اول تصدی خود، تمام هم و غم خود را به ایجاد توافق به هر قیمتی معطوف نموده و به جای لغو دائم تحریم‌ها به لغو موقت تحریم‌ها بسنده نموده و حتی با انعکاس مکانیسم شرم‌آور ماشه برای بازگشت تحریم‌های بین المللی موافقت نموده و برجام را با تبلیغات دروغ، مبنی بر لغو یکباره کلیه تحریم‌ها به کشور تحمیل نمود.
هرچند با خروج آمریکا از برجام این امکان از آمریکا سلب شده ولی متاسفانه سایر طرف‌های برجام (۴+۱) کماکان امکان استفاده از این شرط  برای محدود نمودن کشورمان را دارند؛ یکه تازی‌ها و قلدری رئیس جمهوری آمریکا در مواجهه با سایر کشورها، به تحریم چین و روسیه از یک طرف و دامن زدن به اختلاف با اروپا و اعضای ناتو و همسایگان و همپیمانان سنتی خود و همچنین گفتار سخیف و عملکرد ضد بشری و نژادی  او با مردم آمریکا که مورد هجوم و کشتار  پلیس قرار گرفته اند را، تروریست و اوباش می خواند، به گفته رییس FBI، او کشور را به آستانه جنگ مسلحانه داخلی نزدیک کرده است.
صاحب نظران آمریکا نیز امکان سقوط ارزش دلار به یک سوم آن را مطرح کرده و زنگ خطر را برای اقتصاد آمریکا به صدا در آورده‌اند، در چنین شرایطی توسل به جنگ علیه ایران یک حماقت بزرگ است و تلاش آمریکا برای اعمال تحریم‌های تعلیق شده سازمان ملل و مزاحمت برای ایران و کشتیرانی آن می‌تواند ضربه کاری به آمریکا وارد آورد، به نحوی که سقوط آمریکا از مواضع ابر قدرتی و شکل‌گیری جهان چند قطبی را سرعت بیشتری بخشد.
صاحب نظران در جریان توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف کشتی ایرانی در جبل الطارق توسط انگلیس و سرنگونی پهباد جاسوسی فوق پیش رفته و گران قیمت آمریکا در جنوب کشور و موشک باران پایگاه نظامی عین الاسد در عراق پس از به شهادت رساندن سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس، قاطعیت ایران را مشاهده کردند و به خوبی می‌دانند که، تمام پایگاه‌های نظامی آمریکا در منطقه در تیررس موشک‌های نقطه زن ایران قرار دارند و اگر بخواهند از امکانات نظامی خود در هر کشوری از منطقه علیه ایران استفاده کنند تأسیسات حیاتی آن کشورها نیز مورد هدف نیروهای مسلح و مقتدر ایران قرارخواهند داشت، لیکن اینک رسماً تحریم ها بازنگشته و شورای امنیت سازمان ملل متحد و سایر اعضای برجام بر ادعای آمریکا صحه نگذاشته و حقی برای آمریکا برای استفاده از مکانیسم ماشه قائل نشده اند.
این آمریکا است که می‌گوید از نظر من، قطعنامه‌ها ملغی و آمریکا آ‌نها را به اجرا خواهد گذاشت و هر کشور و شرکت و فردی را که مخالف نظر آمریکا عمل کند تحریم و مجازات خواهد کرد. اروپایی‌ها هرچند که گفته‌اند سیاست‌های آمریکا را قبول ندارند اما پیش‌بینی می‌شود که مثل گذشته به تعهدات خود عمل نکرده و اقدام عملی در مقابل تهدیدات آمریکا در پیش نخواهند گرفت و عملاً بسیاری از کشورها و شرکت‌هایی که تا کنون تسلیم فشار آمریکا شده‌اندبه روال خود ادامه دهند.
 در چنین شرایطی ایران باید با اقتدار در مقابل آمریکا بایستد و تهدید را با تهدید پاسخ دهد، اقدامی که فرماندهٔ محترم سپاه پاسداران انجام داد و بر قاطعیت مجازات عاملان و مشارکت کنندگان در ترور سردار سپهبد سلیمانی تأکید کرد. ایران باید به صراحت اعلام کند که، در ‌صورت استفاده از مکانیسم ماشه توسط هر یک از اعضای باقی مانده در برجام نه تنها برجام را تمام شده تلقی می‌کند بلکه، عضویت در معاهده NPT را نیز معلق نموده و اجازهٔ هرگونه بازرسی را نخواهد داد و از تمام ظرفیت خویش برای گسترش فعالیّت‌های صلح آمیز هسته‌ای استفاده خواهد کرد و در شرایط فعلی کارهایی که قرار بود در جهت کاهش تعهدات برجامی در صورت عدم عمل اروپایی‌ها به تعهداتشان به شدت کاسته شود ، عملی گردد.
مدت کوتاهی تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نمانده است و ممکن است‌ ترامپ که در سیاست خود در همهٔ ابعاد از جمله در تحمیل نظرات خود شکست خورده و نتوانسته است ایران را تسلیم خود نماید به شدت به دست آوردهایی در عرصهٔ خارجی نیاز دارد و فکر می‌کند که با وادار کردن امارات و بحرین و دیگران به رابطه با رژیم صهیونیستی می‌تواند دست آورد برای او داشته باشد.
ملت ایران می‌داند که با شکست ترامپ و پیروزی رقیب دموکرات او نیز سیاست آمریکا در قبال ایران تغییر نخواهد کرد، لذا با پیروی دقیق از فرمایشات مقام معظم رهبری ضامن پیروزی در این معرکه خواهیم بود. همچنین موضع قاطع ایران در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا و هم پیمانانش می‌بایست مورد تاکید قرار گیرد و همهٔ ارکان حکومتی و حزبی‌ و مطبوعاتی باید در راستای سیاست مقتدرانه اعلام شده از سوی رهبر معظم انقلاب، وحدت و انسجام ملی را به نمایش بگذارند و در عین حال در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و حل مشکلات کشور به خنثی‌سازی توطئه‌های مختلف دشمنان داخلی و خارجی عمل نماید و مطمئن باشند که پیروزی با ملت ایران است. 
فَإِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْراً 
از جایی که انتظارش را هم ممکن است نداشته باشیم دشمن ذلیل و خوار خواهد شد.
هر کس بر خدا توکل کند او برایش بس است.
جبهه پیشرفت، رفاه ، عدالت 
چهارم مهرماه ۱۳۹۹»
انتهای پیام/

|

از مسیرنیوز انتشار دهید :

آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها