نشت گاز منوکسید کربن در یک ساختمان قدیمی/شش نفر نجات یافتند

کد خبر 63285 1400-09-06 11:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران از نشت گاز منوکسید کربن در یک ساختمان قدیمی و نجات شش نفر از این حادثه خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: شب گذشته یک مورد حادثه نشت گاز منوکسید کربن در یک منزل قدیمی واقع در محله قنات کوثر به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی شهرداری تهران اطلاع داده شد.
وی افزود: یک ایستگاه در مدت زمان چهار دقیقه به محل حادثه رسیدند و آتش نشان ها پس از حضور در محل حادثه مشاهده می کنند که این حادثه در یک ساختمان بسیار قدیمی که در بسیاری از قسمت های آن وسایل قابل اشتعال ریخته شده بود رخ داده است.
سخنگوی سازمان آتش نشانی اظهار کرد: وسعت این بنا چیزی حدود ۱۵۰ متر بود که حدود ۶۰ تا ۷۰ متر به عنوان محلی برای زندگی در آن در نظر گرفته شده بود؛ سه آقا و سه خانم در این محل زندگی می کردند.

ملکی خاطرنشان کرد: در محیط منزل یک آبگرمکن دیواری بدون دودکش به صورت بسیار خطرناک و یک دستگاه بخاری وجود داشت و زمانی که نیروها به محل رسیدند شاهد صدای نشت گاز از لوله و علمک می شوند و شیر گاز را قطع می کنند.
وی تصریح کرد: زمانی که آتش نشانان به محل حادثه رسیدند متوجه وضعیت بی حال این افراد می شوند و با توجه به اینکه آبگرمکن بدون دودکش بود علت حادثه، نشت گاز منوکسید کربن اعلام می شود.
ملکی بیان کرد: خوشبختانه این افراد با موفقیت و توسط عوامل آتش نشانی به بیرون هدایت شده و پس از آن تحویل عوامل اورژانس شدند.

|

از مسیرنیوز انتشار دهید :

آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها