برخی مسائل پایتخت با بحث های سیاسی درهم آمیخته است/بدهی ده‌ها هزار میلیاردی شهرداری

کد خبر 63281 1400-09-06 11:06
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: مسائلی چون آب و هوا، ترافیک، بافت فرسوده و مشکلات مربوط به فضای سبز با بحث های سیاسی در هم آمیخته که منجر به از بین‌رفتن ریه های شهر می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی چمران صبح امروز در نشست هم اندیشی کارگروه‌های تخصصی کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: باید یک ریل گذاری انجام شود تا قطار امور شهر روی آن حرکت کند. اگر طی ۱۰ سال گذشته تهران دوران کم نظیری را طی کرده، ناشی از برنامه خوب شورای شهر و توجه شهرداری به آن برنامه بوده است.
رئیس شورای شهر عنوان کرد: برنامه ریزی هایی که در کمیسیون های شورای شهر انجام می‌شود، باید مبنا باشد و بسیار مهم است.
چمران ادامه داد: امیدوارم با برنامه ریزی، مشکلات شهر از جمله مشکلات محیط زیست که حرف اول را می‌زدند را حل کنیم. آب و هوا، ترافیک، بافت فرسوده و مشکلات مربوط به فضای سبز با بحث های سیاسی در هم آمیخته که منجر به از بین‌رفتن ریه های شهر می شود و اینها همه از مشکلات شهر است.
وی بیان کرد: تهران یک باغ شهر بود که امروز تبدیل به شهر خانه سازی ها شده و آلودگی هوای آن بر همه مسائل ازجمله سلامتی شهروندان، هوش کودکان و ووو تاثیر می‌گذارد.
وی اظهار داشت: متاسفانه کسانی که باید درختان را نگهداری کنند، آن ها را از بین می‌برند. ما در دوره مدیریتی خود از سرانه ۸.۵ متر فضای سبز به ازای هر شهروند، به ۱۶.۵ متر رسیدیم و در دوره گذشته نیز قدری به این فضا اضافه شد و همه تلاش ما افزایش فضای سبز شهر است.
رئیس شورای شهر تاکید کرد: البته تمام مسائل شهر ازجمله سلامت و آرامش شهر بسیار اهمیت دارند و باید مورد توجه قرار گیرند.
چمران تصریح کرد: شهرداری حدود ده ها هزار میلیارد تومان بدهی دارد که هر روز در حال افزایش است. از سوی دیگر خریدهای شهرداری و کارهای نیمه کاره نیز نیازمند بودجه است.

|

از مسیرنیوز انتشار دهید :

آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها