کمک به رفع آسیب‌های اجتماعی از اولویت‌های بسیج دانشجویی است

کد خبر 63274 1400-09-06 10:36
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی تهران بزرگ گفت: کمک به رفع آسیب‌های اجتماعی از اولویت‌های بسیج دانشجویی است.

_ اخبار سیاسی _ به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، همایش گرامیداشت روز بسیج به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تهران جنوب با حضور علیرضا نادعلی، سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران، صادق مفرد، مسئول ناحیه بسیج دانشجویی تهران بزرگ و جمعی از دانشجویان و مسئولان دانشگاه برگزار شد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب  در این مراسم طی سخنانی گفت: از ابتدای شکل گیری نهضت تا پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن در دفاع مقدس، سازندگی، پیشرفت علمی، اقتدار امنیتی و در هر زمینه ای که انقلاب موفق عمل کرد، بسیج نقش اصلی را بر عهده داشته است.
وی افزود: عامل موفقیت این تشکل داشتن روحیه بسیجی است. روحیه بسیجی یعنی انسان دنبال دیده شدن نباشد یعنی اخلاص به معنای واقعی کلمه.
در ادامه مراسم علیرضا نادعلی، ادامه داد: پیام دوم آذر ماه سال 67 امام خمینی در پی تشکیل بسیج دانشجو و طلبه مرامنامه ماست. بسیجی باید گوش به دهان ولی فقیه باشد. اولویت هایی که امروز رهبری تعیین می‌کنند را بشناسد و در آن میدان‌ها ایفای نقش کند.
وی گفت: یکی از مهم ترین این اولویت ها امروز رفع آسیب های اجتماعی است. در این امر بسیج دانشجویی باید با رویکرد انقلابی و نگاه تخصصی ورود کند.
مسئول اسبق بسیج دانشجویی افزود: بسیج دانشجویی دو خاصیت بسیار مهم برای انقلاب دارد اول مطالبه گری در حالی که جوان دانشجو وام دار کسی نیست، عدالت خواهی فطری درونش زنده است و خوش فکر است. دوم اقدام تخصصی، هم نظری هم عملی که این هم برای فرد هم برای تشکل و هم برای جامعه مفید است.
در ادامه مراسم صادق مفرد با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای بسیج دانشجویی گفت: نظام سلطه و نظام اسلامی دائما در حال جنگ هستند. جمهوری اسلامی در مرکز فرماندهی این جنگ است و بسیج دانشجویی در خیمه فرماندهی این جنگ حضور دارد. باید بسیج کنیم یعنی به خط کنیم هرکسی را که دل سوز کشور است برای رفع مسائل کشور. برای این کار سه چیز نیاز داریم اول ایمان صادقانه دوم منطق مستحکم و سوم عزم پولادین.
مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب نیز در این مراسم گفت: گفتمان ما گفتمان پیشرفت و عدالت است. مطالبه گری صرف دستاوردی ندارد. عدالت و پیشرفت توامان با هم باید باشد. مطالبه گری در کنار حرکت رو به جلو . اصحاب « ما می توانیم » مانند شهید ستاری و شهید طهرانی مقدم آرزوهای 40 سال پیش ما را به دستاوردهای امروز ما تبدیل کردند. راز پیشرفت خودباوری همراه با از خود گذشتن است.
در پایان مراسم از بسیجیان نمونه این دانشگاه قدردانی شد.

|

از مسیرنیوز انتشار دهید :

آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها