افزایش ۲۲ درصدی تولید خودرو سایپا در آبان ۱۴۰۰

کد خبر 63272 1400-09-06 10:34
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیرعامل سایپا از افزایش تولید در این گروه خودروسازی در آبان ماه گذشته و ۸ ماه سپری شده از سال ۱۴۰۰ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد.

_ اخبار اقتصادی _ به گزارش خبرگزاری تسنیم،  سیدجواد سلیمانی گفت: با وجود موانع جدی در حوزه تولید، مشکلات ناشی از تحریم های بین المللی و نیز محدودیت های کرونایی، گروه خودروسازی سایپا موفق شده در آبان ماه سال 1400 با تولید 37 هزار و 375 دستگاه انواع خودرو رشد 22 درصدی را نسبت به آبان سال گذشته ثبت کند.
سلیمانی بیان کرد: در آبان سال 99 تولید انواع خودرو در گروه خودروسازی سایپا 30 هزار و 627 دستگاه بود که در آبان امسال موفق شدیم آن را نزدیک به 7 هزار دستگاه افزایش دهیم.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه برخی مشکلات داخلی به ویژه در بخش تامین قطعات نیز تولید را دشوار کرده است، افزود: مقایسه آماری تیراژ تولید انواع خودرو در این گروه خودروسازی در 8 ماه سپری شده از سال جاری با مدت مشابه سال قبل نیز نشان می دهد سایپا در این مدت نیز رشد 6 درصدی تولید را ثبت کرده است.
سلیمانی تشریح کرد: سایپا از ابتدای سال گذشته تا پایان آبان ماه 1399 ، 266 هزار و 976 دستگاه انواع خودرو تولید کرده بود که این تعداد در 8 ماه سپری شده از سال 1400 بیش از 283 هزار و 330 خودرو بوده است.
وی در پایان اظهار کرد: با توجه به برنامه های وزیر صنعت، معدن و تجارت، اقداماتی برای تحقق هدف گذاری‌های صورت گرفته انجام شده و امیدوار هستیم با مانع زدایی ها و پشتیبانی های لازم، روند افزایش تولید سایپا در ماه های باقیمانده از سال نیز ادامه داشته باشد.

|

از مسیرنیوز انتشار دهید :

آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها