پهلوگیری ۵ کشتی کالای اساسی در بندر شهید رجایی طی روزهای آینده

کد خبر 53383 1400-06-24 10:17
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
پهلوگیری ۵ کشتی کالای اساسی در بندر شهید رجایی طی روزهای آینده

_ اخبار اقتصادی _ علی رضا محمدی کرجی ران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با تشریح جزییات محموله های این کشتی ها اظهار کرد: این کشتی ها شامل دو فروند روغن به مجموع تناژ  71 هزار و 500 تن، یک فروند گندم به تناژ 66 هزار تن و دو فروند جو به مجموع تناژ  135 هزار تن می باشد.
وی ادامه داد: علاوه بر کشتی های یاد شده هم اکنون یک کشتی حامل 66 هزار تن ذرت  و کشتی دوم نیز به همین میزان گندم در حال تخلیه کالاو حمل یکسره به استانهای مقصد هستند.
به گفته مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی، بر اساس برنامه ریزی های انجام شده چهار فروند کشتی حامل گندم به مجموع تناژ 276 هزار تن در راه بندرشهید رجایی هستند که تا هفته نخست مهرماه  وارد لنگرگاه  بندرعباس خواهند شد .
به گزارش تسنیم، طی پنج ماهه امسال تا هفته نخست شهریور ماه جاری؛ با پهلوگیری 32 فروند کشتی یک میلیون و 490هزار و 63 تن کالاهای اساسی ازجمله روغن نباتی، برنج، ذرت، شکر، کنجاله سویا ،کود، گندم و جو در بندرشهید رجایی تخلیه شده است .
بندر شهید رجایی با اختصاص تعداد 6 پست اسکله ویژه کالای اساسی، بهره گیری از تعداد 15 باب انبار مسقف به مساحت130هزار متر مربع با ظرفیت بالغ بر 350 هزار تن، محوطه بارانداز به مساحت 90 هزار متر مربع و ظرفیت 100 هزار تن انواع کالاهای اساسی فله خشک و همچنین تعداد 3 پایانه نگهداری فرآورده های روغن خوراکی به ظرفیت 370 هزار تن یکی از مهمترین مبادی ورودی کالای اساسی کشور به شمار می آید.

|

از مسیرنیوز انتشار دهید :

آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها