اژه ای: قوه قضائیه برای کمک به دولت و گسترش عدالت آمادگی دارد

کد خبر 47728 1400-05-14 18:36
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
اژه ای: قوه قضائیه برای کمک به دولت و گسترش عدالت آمادگی دارد

_ اخبار سیاسی _ به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای، رئیس قوه قضائیه، عصر امروز در مراسم تحلیف آیت الله رئیسی، رئیس جمهور منتخب،  در صحن مجلس شورای اسلامی طی سخنانی اظهار داشت: یاد می کنم و درود می فرستم به روح بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی (ره) و شهدای گرانقدر و شهید بزرگوار و والامقام سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، همه جانبازان و آزادگان و خانواده معظم آن ها  و برای همه مرضا شفای عاجل از خداوند متعال مسئلت دارم.
وی گفت: در روزهای پایانی پرخیر و برکت ماه ذی الحجه هستیم  و از خداوند سبحان می خواهم همه ما را مشمول فضائل این ماه عظیم بدارد.
رئیس قوه قضائیه افزود: از مردم متدین، بصیر و زمان شناس که با همه تلاشی که دشمنان و بدخواهان کردند مع ذلک در 28 خرداد سال 1400 در پای صندوق های رای حاضر شدند، یک بار دیگر برگ زرینی را بر افتخازات ملت مسلمان و متدین و انقلابی افزودند و با انتخاب فردی که شایسته و مورد نظر آنها بود، اجرای مسائل حکومت را برای یک دوره چهار ساله به او سپردند. برای این مردم عزیز نیز عزت و سربلندی از خداوند خواستارم.
اژه ای ضمن تشکر از برگزار کنندگان انتخابات یادآور شد: از همه برگزار کنندگان انتخابات که شرایط امن، آرام و اطمینان بخشی را برای اخذ و صیانت از آرای مردم فراهم کردند کمال تشکر را دارم و از همه کسانی که در دوره های مختلف ریاست جمهوری خدمت صادقانه به نظام و مردم داشتند، تشکر می کنم.
رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: مردم با انتخابشان قدرت و مسئولیت بزرگی را به دوش رئیس جمهور می گذارند. رئیس جمهور طبق قانون اساسی عالی ترین مقام کشور پس از مقام معظم رهبری است و مسئولیت اجرای قانون اساسی را بر عهده دارد.
وی گفت: این قدرت، قانون و مسئولیت امانتی است که به رئیس جمهور سپرده شده و رئیس جمهور در پیشگاه قرآن کریم به خداوند سوگند یاد می کند که پاسدار مذهب رسمی، نظام جمهوری اسلامی ایران و قانون اساسی کشور باشد و سوگند یاد می کند که همه استعداد و صلاحیت خود را برای انجام مسئولیت به کار گیرد و خود را وقف خدمت به مردم و اعتلای کشور نماید.
اژه ای تصریح کرد: امیدوارم رئیس جمهور با کمک سایر قوا، نخبگان و مردم در این مسئولیت خطیر بیش از پیش موفق باشد و همان گونه که در روز تنفید مطرح کردند هر چه سریع تر در رفع مشکلات مردم، ایجاد اشتغال، کنترل بازار، کاهش تورم، گرانی سرسام اور، حمایت از تولید و سرمایه گذاری  و همچنین در از بین بردن زمینه های فساد، رانت، تبعیض و اصلاح ساختارهای پیچیده اداری اقدام عاجل داشته باشند.
رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: امیدواریم رئیس جمهور نسبت به اجرای همه اصول قانون اساسی مخصوصا بندهای 16 گانه اصل سوم قانون اساسی و اصولی که حقوق آحاد جامعه را تامین می کند، اهتمام لازم داشته باشند.
وی در پایان گفت: قوه قضائیه برای کمک به دولت، گسترش عدل، عدالت، حمایت از آزادی های مشروع و مبارزه با فساد آمادگی لازم را دارد.

|

از مسیرنیوز انتشار دهید :

آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها