آیت‌الله رئیسی در مراسم تحلیف: قدرت جمهوری اسلامی ایران در منطقه امنیت‌ساز است

کد خبر 47727 1400-05-14 18:36
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور گفت: قدرت جمهوری اسلامی ایران در منطقه امنیت‌ساز است و ظرفیت‌های منطقه‌ای ایران حامی صلح و ثبات در کشورهاست و صرفا برای مقابله با تهدید قدرت‌های سلطه‌گر و ظالم به‌کار گرفته خواهد شد.

_ اخبار سیاسی _ به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور در مراسم تحلیف سیزدهمین دوره ریاست جمهوری که عصر امروز(پنج‌شنبه 14 مرداد) با حضور سران قوا، مقامات بلندپایه کشوری و لشکری جمهوری اسلامی ایران و هم‌چنین مسئولان و رهبران جهانی در محل مجلس شورای اسلامی برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: همه مولفه‌های قدرت ملی در دولت مردمی تقویت خواهد شد و از همه ابزارهای قدرت ملی از جمله دیپلماسی و تعامل هوشمند با جهان استفاده می‌کنیم تا منافع و مصالح جمهوری اسلامی ایران تأمین گردد؛ قدرت جمهری اسلامی ایران در منطقه امنیت‌ساز است و ظرفیت‌های منطقه‌ای ایران حامی صلح و ثبات در کشورهاست و صرفا برای مقابله با تهدید قدرت‌های سلطه‌گر و ظالم به‌کار گرفته خواهد شد.
وی افزود: بحران‌های منطقه‌ای باید از طریق گفت‌وگوهای درون منطقه‌ای و بر اساس تأمین خقوق ملت‌ها حل و فصل شود و دخالت بیگانگان در منطقه هیچ مشکلی را حل نمی کند و بلکه خود مشکل است.
رئیس‌جمهور تصریح کرد: من دست دوستی و برادری به سوی همه کشورهای منطقه به خصوص همسایگان دراز می‌کنم و دست آن‌ها را به گرمی می‌فشارم و برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران کاملا صلح‌آمیز است و نظام جمهوری اسلامی سلاح اتمی را شرعا به فتوای رهبری معظم انقلاب برخود حرام می‌داند و این سلاح هیچ جایگاهی در استراتژی دفاعی ایران ندارد و سیاست فشار و تحریم موجب انصراف ملت ایران از پیگیری حقوق قانونی خود از جمله حق توسعه نخواهد شد.
آیت‌الله رئیسی گفت: تحریم‌ها علیه ملت ایران باید لغو گردد و از هر طرح دیپلماتیک که این هدف را محقق کند حمایت خواهیم کرد و جمهوری اسلامی ایران کشورها و ملت‌های همسایه را خویشاوندان خود می‌داند و مهم‌ترین و اصلی‌ترین اولویت سیاست خارجی خود را ارتقاء روابط با کشورهای همسایه دانسته و خواهان عرت و اعتلای آن‌هاست.
وی خاطر نشان کرد: دیپلماسی باید ارتباط ملت‌های منطقه را بیشتر کرده و اشتراکات آن‌ها را در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، علم و فناوری تقویت کند. جهان در حال دگرگونی است و تأمین مناقع ملت‌ها منوط به درک جهان جدید است و سیاست خارجی موفق سیاست خارجی متوازن خواهد بود.

|

از مسیرنیوز انتشار دهید :

آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها