حاشیه مراسم تحلیف: از استقبال سرد نمایندگان از "روحانی" تااستقبال پرشور از "رئیسی"

کد خبر 47724 1400-05-14 18:10
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
حاشیه مراسم تحلیف: از استقبال سرد نمایندگان از "روحانی" تااستقبال پرشور از "رئیسی"

_ اخبار سیاسی _ به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، مراسم تحلیف آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان عصر امروز(پنج شنبه 14 مرداد) در صحن مجلس با حضور مقامات و شخصیت های سیاسی لشگری و کشوری و همچنین میهمانان خارجی برگزار شد که این مراسم حواشی را به همراه داشت.
     محدودیت های تردد در خیابان های اطراف بهارستان     
چند ساعت پیش از آغاز مراسم تحلیف از سوی نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی محدودیت های ترافیکی در اطراف خیابان ها و کوچه های بهارستان تا ایستگاه مترو این منطقه اعمال شده بود.
 حضور خبرنگاران 3 ساعت قبل از آغاز مراسم 
خبرنگاران برای پوشش خبری مراسم تحلیف رئیس جمهور کشورمان از ساعت 2 بعداز ظهر در محل تعیین شده برای اصحاب رسانه حضور یافته بودند که در این میان در زمان پخش مسابقه کشتی بین رضا یزدانی کشتی گیر کشورمان و تیلور کشتی گیر آمریکایی به تماشای این مسابقه نشسته بودند و با شور و هیجان این مسابقه را تماشا می کردند.
فرش قرمز در ساختمان سبز بهارستان
اولین نکته ای که نظر خبرنگاران را در بدو ورود به ساختمان مجلس جلب می کرد پهن شدن فرش قرمز از جلوی درب ورودی مجلس تا درب ورودی پارلمان بود برای ورود میهمانان مراسم بود.
مستقر شدن گروه موزیک دژبان ارتش در صحن پارلمان
ساعت 16:10 دقیقه گروه موزیک دژبان ارتش در صحن علنی پارلمان و نواختن سرود ملی کشورمان در جایگاه خود در صحن علنی پارلمان مستقر شد که نشان از نزدیک شدن به زمان آغاز مراسم بود.
باز شدن درب ورودی به صحن پارلمان برای خبرنگاران
حدود ساعت 16:30 دقیقه درب ورودی به صحن پارلمان برای حضور خبرنگاران باز شد که اصحاب رسانه با حضور در جایگاه خود به دنبال یادداشت برداری از حواشی مراسم شدند.
تذکر چندباره عضو هیئت رئیسه مجلس به نمایندگان
پیش از آغاز مراسم تحلیف رئیس جمهور کشورمان نمایندگان با حضور در صحن پارلمان به خوش و بش و گپ و گفت پرداختند که حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیئت رئیسه مجلس ضمن تذکر چندباره از نمایندگان درخواست کرد تا در صندلی های مستقر شوند و در ضمن وضعیت کرونا را در نظر داشته باشند.
استقبال سرد نمایندگان از رئیس جمهور سابق
حسن روحانی رئیس جمهور سابق کشورمان ساعت 17:05 وارد صحن علنی پارلمان شد که نکته ای که مورد توجه خبرنگاران قرار گرفت عدم استقبال نمایندگان از وی بود، رئیس جمهور سابق کشورمان بدون خوش و بش با نمایندگان که به سمت وی نرفته بودند بر روی صندلی خود نشست.
استقبال با صلوات از رئیس جمهور جدید
آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ساعت 17:16 دقیقه وارد صحن علنی پارلمان شد که هم زمان با ورود وی نمایندگان با فرستادن صلوات به وی خیر مقدم گفتند.
آغاز مراسم تحلیف
ساعت 17:20 دقیقه با نواخته شدن سرود ملی کشورمان توسط رزم نوازان ارتش و با به صدا درآمدن زنگ جلسه علنی مجلس مراسم تحلیف با حضور 2685 نماینده و  حضور مقامات لشکری و کشوری و میهمانان خارجی به صورت رسمی آغاز شد.
این خبر در حال تکمیل است....

|

از مسیرنیوز انتشار دهید :

آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها