ولایتی: پیشرفت مستمر عراق برای جمهوری اسلامی ایران اهمیت ویژه‌ای دارد

کد خبر 47715 1400-05-14 17:18
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل گفت: پیوند دو ملت ایران و عراق بر اساس تاریخ، دین، فرهنگ و حسن همجواری است.

_ اخبار سیاسی _ به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، علی‌اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با حجت‌الاسلام والمسلمین سید عمار حکیم روز پنجشنبه 14 مرداد دیدار و در خصوص موضوعات منطقه‌ای و روابط دو جانبه بحث و تبادل نظر کرد
رئیسی: ایران خواهان عراقی قوی و مقتدر است/ برهم صالح: ایران همواره یار روزهای سخت عراق است 
ولایتی در این دیدار ضمن تاکید بر این که پیوند دو ملت ایران و عراق بر اساس تاریخ، دین، فرهنگ و حسن همجواری می باشد گفت: استقلال، اقتدار، امنیت و پیشرفت مستمر عراق برای جمهوری اسلامی ایران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و مطمئن هستیم زیر سایه مرجعیت این کشور و رهبران و دلسوزان، موفقیت‌های خوبی در انتظار ملت و دولت عراق خواهد بود.
سید عمار حکیم نیز ضمن ابراز خرسندی از ملاقات مجدد با ولایتی گفت: عراق در سایه وحدت ملی و انسجام داخلی همه گروه های سیاسی و توجه به رهنمودهای مرجعیت عالیقدر از ِآینده درخشانی در چارچوب استقلال و عزت ملی برخوردار است.
رییس جریان حکمت اسلامی عراق افزود: تلاش همه جانبه طیف‌های سیاسی در عراق این است که انتخابات مجلس به موقع و با حضور حداکثری مردم عراق برگزار شود و مجلس آینده بتواند تصمیمات مهمی را برای مصالح آینده کشور و شکوفایی اقتصادی عراق اتخاذ نماید.
حجت الاسلام والمسلمین حکیم جهت شرکت در مراسم تحلیف آیت‌الله رئیسی شب گذشته وارد تهران شد.
 مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل همچنین با رهبر شیعیان ترکیه دیدار کرد و در زمینه روابط و همکاری های فی‌مابین تبادل نظر کردند.
ولایتی در این ملاقات ضمن تشکر از حضور آقای اوزگوندوز برای شرکت در مراسم تحلیف رییس‌جمهور گفت: تقویت هرچه بیشتر روابط میان دو کشور، سیاست قطعی جمهوری اسلامی ایران است و در دوران ریاست جمهوری رئیسی ما شاهد تقویت بیشتر  روابط با همسایگان به ویژه ترکیه خواهیم بود.
صلاح الدین اوزگوندوز هم در این دیدار ضمن تبریک انتخاب اقای رئیسی به عنوان رییس جمهور جمهوری اسلامی ایران اظهارداشت: تقویت هرچه بیشتر روابط دو کشور نه فقط به نفع دو ملت است بلکه جهان اسلام هم از آن منتفع می شود.


|

از مسیرنیوز انتشار دهید :

آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها