نوبت‌گیری ۷۰ درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان در برنامه سنجش سلامت

کد خبر 46185 1400-05-03 13:37
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی از نوبت‌گیری ۷۰ درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی تا دوم مرداد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی، سید جواد حسینی با اعلام این خبر گفت: از آغاز رسمی برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی ۳۳ روز گذشته است و در این مدت ۹۲۴ هزار و ۴۲۵ نوآموز بدو ورود به دبستان نوبت گیری کردند که از این تعداد ۵۲۶ هزار و ۱۷۰ نوآموز بدو ورود به دبستان بر اساس نوبت ارزیابی شده اند.
وی افزود: استان های بوشهر، مرکزی، کردستان، سمنان، چهارمحال بختیاری، خراسان شمالی، ایلام، قم، قزوین و کرمانشاه به ترتیب بیشترین درصد نوبت‌گیری نوآموزان در پایگاه‌های سنجش را تاکنون داشته‌اند.
وی گفت: استان‌های کردستان، بوشهر، همدان، چهارمحال بختیاری، ایلام، اردبیل، مرکزی، خوزستان، گلستان و زنجان نیز به ترتیب بیشترین درصد سنجش نوآموزان در پایگاه‌های سنجش را داشته‌اند.
معاون وزیر با بیان اینکه در سال جاری علاوه بر سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان، سنجش ۶۰۰ هزار نوآموز بدو ورود به پیش‌دبستانی نیز هدف‌گذاری شده است، گفت: نوبت گیری نوآموزان پیش دبستانی نیز در برنامه سنجش درحال انجام است.

|

از مسیرنیوز انتشار دهید :

آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها