گفتگوی مهر با رئیس پُرمشغله شطرنج/ تمام وقت ریاست می‌کنم

کد خبر 39569 1400-03-19 07:51
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
رئیس جدید فدراسیون شطرنج که با مشغله‌های زیاد در حوزه سلامت و بهداشت متصدی این فدراسیون شده تاکید دارد که از این پس تمام اولویت و دغدغه‌اش شطرنج است و مدیریت آن.

به گزارش خبرنگار مهر، اگرچه برگزاری انتخابات برای شطرنج و تعیین مدیریت جدید این رشته بعد از ۱۵ ماه تاخیر انجام شد اما اقدامات بعدی برای آغاز به کار رسمی رئیس جدید بدون فوت وقت به سرانجام رسید به گونه ای که او یک روز بعد از مجمع انتخاباتی (۱۳ خردادماه) حکم ریاستش را دریافت کرد و روز گذشته هم مراسم معارفه اش برگزار شد.
بدین ترتیب از امروز سه شنبه حسن تامینی به عنوان متصدی جدید فدراسیون شطرنج، فعالیت چهارساله خود را در این فدراسیون به صورت رسمی آغاز کرد به این امید که بتواند به پایان زودهنگامی به خیلی از حواشی و چالش های اخیر شطرنجبازان داشته باشد و آنها را بعد از ماه ها به فدراسیون و مدیریتش نزدیک تر کند و اینگونه ثبات حرکتی و آرامش لازم را دراین رشته ایجاد کند.
این در حالی است که رئیس تازه کار فدراسیون شطرنج همزمان مشغله های غیر شطرنجی زیادی دارد و همین مسئله نگرانی هایی بابت حضور تمام وقت او در کنار خانواده بزرگ شطرنج ایجاد کرده است.
حسن تامینی با پیشینه سیاسی و فوتبالی به انتخابات شطرنج ورود کرد. وی نماینده مجلس در دوره های هشتم و نهم بود و فعالیت هایی هم به عنوان بازیکن و مربی فوتبال در سطح استان گیلان داشته است. تامینی این روزها هم در حوزه سلامت و بهداشت مشغله های خود را دارد. با این شرایط تامینی کاندیدیا شطرنج شد و توانست رای مثبت اعضای مجمع را هم برای ریاستش بگیرد اما دغدغه ها و مشغله های غیر شطرنجی او ابهاماتی مبنی بر حضور کافی تمام وقتش در این عرصه ایجاد کرده است.
حسن تامینی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد اولویت های خود برای مدیریت شطرنج طی چهار سال آینده گفت: کار برای انجام دادن زیاد است اما همه آنها را باید از ایجاد همدلی و وحدت میان فدراسیون و اهالی شطرنج ایجاد کنیم به گونه ای که دغدغه ای غیر از شطرنج و موفقیتش نماند.
وی به لزوم توجه به زیرساخت ها و فراهم کردن شرایط به روز در آنها اشاره کرد و در عین حال گفت: در حوزه انسانی هم باید اقداماتی داشته باشیم مثل جذب مربی خارجی که از نیازهای اصلی است. درکل یکی از دغدغه های امروز اعضای تیم ملی همین موضوع مربی است و اینکه بتوانند با یک گزینه خوب خارجی تمرشان را دنبال کنند. قطعا در اولین فرصت به این مسئله رسیدگی خواهد شد.
رئیس فدراسیون شطرنج با تاکید بر لزوم توجه بیشتر به هیات های استانی و تزریق کمک های مالی به آنها برای پیشبرد برنامه ها و اهداف‌شان در راستای برنامه ها و اهداف فدراسیون گفت: در کل برای آغاز به کار با نخبگان و قدیمی های شطرنج همفکری و تعامل لازم را خواهیم داشت. به هر حال شناخت آنها از چالش ها و نیازهای این رشته با توجه به پیشینه ای که دارند، تخصصی است و می تواند کمک حال شود برای اینکه خیلی زود به اوضاع این رشته سروسامان داده شود.
«شطرنج نیازمند رسیدگی و توجه تمام وقت است اما با توجه به مشغله هایی که شما در حوزه سلامت و پزشکی دارید، چقدر می توانید زمان لازم برای انجام به موقع همه آنها را داشته باشید؟»، تامینی در واکنش به این موضوع گفت: از همین امروز که صندلی ریاست در فدراسیون را به صورت رسمی در اختیار گرفتم هیچ کار و دغدغه ای جز مدیریت آن ندارم. یعنی اولویت من ریاست شطرنج است و تمام وقتم را هم برای آن می گذارم.
وی در پاسخ به این پرسش مبنی بر اینکه «این صحبت به معنی کناره گیری از مسئولیت های دیگر است؟»، خاطرنشان کرد: پیش از این مسئولیت های زیادی داشتم و دارم اما از این پس فقط رئیس فدراسیون شطرنج هستم و اولویت اول و آخرم برای صرف زمان و انرژی هم همین فدراسیون است و اهالی آن.
رئیس فدراسیون شطرنج تاکید کرد: شطرنج خسته از مسائل حاشیه ای ماه های اخیر است. این را می دانم و با این شناخت تصمیم به مدیریت آن گرفتم. هدف هم این است که این رشته را به آرامش برسانم. در این راه هم از همه، چه افرادی که به من رای دادند و چه کسانی که مخالف حضورم بودند می خواهم که کمک کنند.

|

از مسیرنیوز انتشار دهید :

آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها