گفتگوی مهر با مربی تنیس روی میز بعد از ۴۰ دیدار بدون باخت و مساوی

کد خبر 38221 1400-03-10 08:09
زمان تقریبی مطالعه 6دقیقه
سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان در حالی تیم باشگاهی خود را برای سومین دوره متوالی قهرمان لیگ ایران کرد که شاگردانش در ۴۰ دیدار نه باختی داشتند و نه مساوی.

به گزارش خبرنگار مهر، بیست و چهارمین دوره مسابقات باشگاهی تنیس روی میز بانوان که سوم دی ماه سال گذشته با حضور ۶ تیم آغاز شد، جمعه گذشته با قهرمانی تیم شهرداری شهر بابک به پایان رسید.
شاگردان حمیده ایرانمنش در تیم شهرداری شهر بابک در حالی عنوان قهرمانی این دوره از رقابت ها را از آن خود کردند که طی دو فصل گذشته هم قهرمان لیگ تنیس روی میز بانوان شده بودند. بنابراین آنها با قهرمانی در این فصل از رقابت ها «هت تریک» کردند.
البته این تنها رکوردی نبود که حمیده ایرانمنش و شاگردانش در تیم شهرداری شهر بابک به نام خود ثبت کردند؛ ۴۰ برد در ۴۰ دیدار متوالی رکورد دیگری است که در پایان این فصل از مسابقات به نام این مربی و بازیکنانش به ثبت رسید.
ایرانمنش که همزمان هدایت تیم ملی تنیس روی میز بانوان را هم بر عهده دارد، می گوید برنامه ریزی، همدلی و اتحاد فوت کوزه گری است که تیمش را در مسابقات باشگاهی به این رکوردها رسانده است.
به قصد «هت تریک» وارد مسابقات شدیم
سرمربی تیم تنیس روی میز شهرداری شهر بابک در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد روند حرکتی تیمش و اینکه برای سومین سال متوالی قهرمان لیگ بانوان شد، گفت: حضور در فصل ۹۹ مسابقات را به قصد قهرمانی در برنامه قرار دادیم چون می خواستیم «هت تریک» کنیم. به همین دلیل با وجود کرونا و محدودیت هایی که برایمان ایجاد کرده بود، ترکیب تیم را خیلی زود مشخص کردیم و به صورت آنلاین وضعیت تمرینی بازیکنان را زیر نظر داشتیم.
کاملا آماده وارد لیگ شدیم
وی یادآور شد: اردیبهشت ماه سال گذشته قرارداد بازیکنان را بستیم و با مهیا شدن شرایط هم تمرینات را آغاز کردیم و آنها را تا زمان آغاز مسابقات طبق برنامه ای که داشتیم، پیش بردیم به گونه ای که با آمادگی کامل دیدارهای مقدماتی را برگزار کردیم. نتایج به دست آمده در دور رفت و برگشت مسابقات هم گویای همین مسئله بود.
کسب پیروزی های قاطعانه در مرحله مقدماتی
ایرانمنش در همین رابطه به نتایج شهرداری شهر بابک در مرحله مقدماتی لیگ تنیس روی میز بانوان اشاره کرد و ادامه داد: در دور رفت به غیر از یک دیدار که ۵ بر یک بردیم، در سایر دیدارها برنده ۶ بر صفر بودیم. در مرحله برگشت هم دو بازی را با برد ۴ بر ۲ و ۵ بر یک تمام کردیم و در سایر بازی پیروز ۶ بر صفر شدیم.
برگزاری پلی آف بدون یک گیم باخته
سرمربی تیم تنیس روی میز شهرداری شهر بابک با یادآوری اینکه به دلیل برگزاری اردوی تیم ملی و حضور در دو مرحله مسابقات انتخابی المپیک، پیگیری لیگ برتر به سال جاری موکول شد، خاطرنشان کرد: بعد از اتمام کار تیم ملی و پیش از آغاز پلی آف هم به صورت مستمر تمرینات‌مان را دنبال کردیم. نتیجه هم دو برد قاطع ۶ بر صفر شد که در پلی آف به دست آوردیم و اینگونه هم بدون باخت قهرمان شدیم و هم «هت تریک» کردیم.
۴۰ بازی متوالی بدون باخت و تساوی
وی با تاکید بر اینکه «بازی بدون باخت» رکوردی است که تیمش در ۴۰ دیدار متوالی حفظ کرده است، در مورد آن توضیح داد و گفت: طی سه سالی که با تیم شهرداری شهر بابک در لیگ تنیس روی میز بانوان شرکت دارم، ۴۴ دیدار برگزار کرده ایم. در ۴ دیدار اول متحمل دو باخت شدیم اما در ۴۰ دیدار دیگر نه نتیجه ای واگذار کردیم و نه به تساوی رضایت دادیم. این ۴۰ دیدار متوالی را با برد تمام کردیم.
متحمل شدن تنها دو باخت در ۴۴ بازی
سرمربی تیم تنیس روی میز شهرداری شهر بابک در مورد ۲ باخت تیمش در ۴۴ دیداری که طی سه سال گذشته داشته است، تاکید کرد: سه سال پیش دور رفت مسابقات لیگ بلافاصله پس از بازگشت تیم ملی از مسابقات بین المللی فنلاند در اصفهان آغاز شد. به جز خودم که هدایت تیم ملی را بر عهده داشتم، دو نفر از بازیکنان شهرداری شهر بابک هم در ترکیب تیم ملی حضور داشتند. در واقع در روزهای قبل از آغاز لیگ، تیم بدون سرمربی و ترکیب کامل تمرین کرد. نتیجه هم واگذاری نتیجه در دو بازی از چهار بازی اول شد.
اعلام «فوت کوزه گری» برای قهرمان و بردهای متوالی
«هت تریک در قهرمانی و ۴۰ دیدار بدون باخت و تساوی نتایجی است که کمتر تیمی موفق به کسب آنها می شود. چه برنامه ای شما و تیم‌تان را به این موفقیت کم نظیر رسانده است؟» ایرانمنش در پاسخ به این پرسش برنامه ریزی، همدلی و اتحاد را سه فاکتور تعیین کننده در تیمش عنوان کرد.
بازیکن باید «باغیرت» باشد
وی گفت: به نظرم موفقیت همیشه به منزله مدال آوری نیست، بعضا پیشرفت نسبت به سال گذشته هم موفقیت به حساب می آید. ضمن اینکه همیشه بازیکن سطح بالا و عالی هم عامل دستیابی به موفقیت نمی شود. برخی بازیکنان در بخش انفرادی و برخی هم در بخش تیمی تاثیرگذار هستند. در کل اما بازیکن باید غیرت داشته باشد در غیر این صورت هیچ تمرین و قراردادی او و تیمش را به موفقیت نمی رساند.
به دنبال بازیکن نامدار نیستم
ایرانمنش در مورد ترکیب تیمش در فصل ۹۹ مسابقات و اینکه بازیکنی مانند ندا شهسواری در آن حضور نداشت، گفت: اشتری، صفایی و حاجیلو ترکیب اصلی تیم من را تشکیل می دهند. ندا بازیکن بزرگی است که خیلی از تیم ها خواهان در اختیار داشتن او هستند اما من با نگاه حمایتی و معرفی گزینه های جدید اقدام به تشکیل ترکیب تیم کردم. به دنبال بازیکن نامدار نبودم. سه سال پیش که حاجیلو و صفایی را در ترکیب شهرداری شهربابک قرار دادم آنها اسم و رسم زیادی نداشتند اما امروز جزو مدعیان به حساب می آیند.
وضعیتم برای لیگ ۱۴۰۰ مشخص نیست
سرمربی تیم تنیس روی میز بانوان شهرداری شهر بابک در مورد ادامه همکاری با این تیم گفت: هنوز در رابطه با این موضوع و وضعیتم برای لیگ ۱۴۰۰ صحبت نداشته ام. در کل هیچ چیز مشخص نیست.

|

از مسیرنیوز انتشار دهید :

آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها