دارایی‌های خارجی نزد خزانه‌داری آمریکا کاهش یافت

کد خبر 4631 1399-07-26 12:51
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دارایی‌های خارجی نزد خزانه‌داری آمریکا کاهش یافت

_ اخبار اقتصادی _  به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، اطلاعات وزارت خزانه‌داری آمریکا در روز جمعه نشان داد دارایی‌های خارجی نزد این وزارتخانه برای اولین بار طی چهار ماه در ماه اوت کاهش یافته‌است. دارایی‌های چین از بدهی دولتی آمریکا به پایین‌ترین رقم طی سه سال و نیم گذشته رسیده‌است.
 جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.
 سرمایه‌گذاران خارجی در ماه اوت 7.083 تریلیون دلار در خزانه‌داری آمریکا دارایی داشتند. این رقم در ماه قبل از آن برابر با 7.097 تریلیون دلار بود. 
 دارایی‌های ژاپن و چین از خزانه‌داری آمریکا در ماه اوت  به ترتیب تا 1.278 و 1.068 تریلیون دلار کاهش یافت.  ژاپن همچنان بیشترین سهم را در خزانه‌داری آمریکا دارد.
 دارایی‌های چین از خزانه‌داری آمریکا در ماه اوت برای سومین ماه پیاپی کاهش یافت.
دریافت وام 5.5 میلیارد دلاری امریکن ایرلاینز از خزانه داری آمریکاخزانه داری آمریکا 3 تریلیون دلار وام می‌گیرد شاخص سود ده ساله خزانه‌داری آمریکا در پایان ماه اوت 0.69 درصد بود یعنی بالاتر از 0.56 درصد ابتدای ماه.
 سرمایه گذاران خارجی در این بین 26.57 میلیارد سهام آمریکا را در ماه اوت خریداری کردند که از 16.49میلیارد دلار ماه جولای بالاتر بود. خارجی‌ها خریداران صرف سهام آمریکا برای چهارمین ماه پیاپی بودند.
 اطلاعات همچنین نشان می‌دهد شهروندان آمریکایی دارایی‌های خود از اوراق بهادار خارجی بلندمدت را افزایش داده‌اند. خرید صرف آنها در ماه اوت برابر با 5.7 میلیارد دلار بود. فروش صرف آنها در ماه جولای 37.5 میلیارد دلار محاسبه شده بود.
 

|

از مسیرنیوز انتشار دهید :

آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها