رونمایی کتاب «محمد در تورات و انجیل» در آستان قدس رضوی

کد خبر 4601 1399-07-26 10:08
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
«محمد در تورات و انجیل» جدیدترین اثر انتشارات کتاب جمکران، با همکاری انتشارات به‌نشر در آستان قدس رضوی رونمایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار حوزه کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، «محمد در تورات و انجیل» جدیدترین اثر انتشارات کتاب جمکران، با همکاری انتشارات به‌نشر در آستان قدس رضوی رونمایی می‌شود.
«محمد در تورات و انجیل» کتابی است کم نظیر در معرفی و اثبات حقانیت حضرت محمد(ص) که به قلم اسقف کلدانی بیش از ۸۰ سال پیش نوشته شده است. اهمیت این کتاب در اثبات اسلام و پیامبر با حقایق مکتوم و اسراری آسمانی است که در تورات و انجیل فعلی اهل کتاب موجود است و «پروفسور عبدالاحد داوود» سرکشیش محقق با تسلط به زبان‌های مختلف و تحقیقات عمیق برای اولین بار به آنها دست یافت و مجموعه کشفیات خود را به رشته تحریر درآورد. وی پس از آن، از تمام مقامات بالای کلیسایی خویش استعفا داد و مسلمان شد. کتاب به زبان انگلیسی نگارش یافت و پس از آن مورد اقبال گسترده قرار گرفته و به زبان‌های مختلف ترجمه شد. ترجمه فارسی آن ۳۸ سال پیش به قلم دکتر فضل‌الله نیک آئین به بازار آمد.
انتشارات جمکران به جهت بدیع بودن کتاب و نیاز روزافزون به بیان حقانیت و شأن والای پیامبر اسلام و از سوی دیگر ارائه نمونه‌ای مستند از اثبات تحقق پیش‌گویی‌های کتب آسمانی پیشین، این اثر را با ویرایش و اصلاحی فنی بازنشر کرد.
در نسخه جدید «محمد در تورات و انجیل» علاوه بر اصلاح اشکالات چاپی، ۲۵۰ پاورقی به کتاب افزوده شده و رسم الخط دقیق متون کتب باستانی و منبع (زبان عبری و لاتین) ارائه شده است.
این کتاب ارزشمند مقارن با پایان ماه صفر و سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و در فضای ملکوتی آستان قدس رضوی، صحن قدس و  دربرنامه رواق حکمت اجرا خواهد شد.
رواق کتاب از سری فعالیت‌های آستان قدس در گسترش و تبلیغ فرهنگ کتاب بوده که در دهه آخر صفر اجرا شد و رونمایی از «محمد در تورات و انجیل» حسن ختام آن خواهد بود.
«محمد در تورات وانجیل» آخرین اثر انتشارات کتاب جمکران با همکاری روابط عمومی انتشارات به‌نشر، امروز شنبه ۲۶ مهرماه بعد از نماز مغرب و عشاء از ساعت ۱۸ الی ۱۹ با حضور حجت‌الاسلام الهی خراسانی از اساتید برجسته حوزه علمیه مشهد، در صحن قدس آستان قدس رضوی رونمایی و معرفی خواهد شد.
انتهای پیام/

|

از مسیرنیوز انتشار دهید :

آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها