رسانه ملی در پیاده‌روی اربعین امسال غایب است/ تلاش برای اعزام ۵۰ خبرنگار به عراق

کد خبر 1346 1399-07-06 13:37
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین از تلاش برای اعزام تیم خبری به عراق به منظور انعکاس این حماسه عظیم در نبود زوار ایرانی خبر داد و گفت: طرف عراقی هنوز برای پذیرش اصحاب رسانه در اربعین اعلام آمادگی نکرده است.

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، هر ساله در ایام اربعین اصحاب رسانه از کشورهای مختلف به منظور نشان دادن راهپیمایی عظیم حسینی و خیل عاشقان اربعین به عراق اعزام می‌شدند؛ به طوری که سال گذشته بیش از یک هزار و ۸۰۰ نفر از اهالی رسانه در ایام اربعین برای انعکاس این حماسه عظیم به عراق مشرف شدند.
امسال با بسته بودن مرزهای عراق به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا، اعزام زائران به حماسه اربعین وجود ندارد. با این وجود ستاد مرکزی اربعین برای انعکاس حماسه اربعین در نظر دارد در صورت موافقت طرف عراقی، یک تیم رسانه‌ای اعزام کند.
حجت‌الاسلام حمید احمدی، رئیس کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با بیان اینکه سفر به حماسه اربعین برای زوار خارجی امسال امکان‌پذیر نیست، اظهار داشت: اربعین تعطیل نمی‌شود و همچنان مردم عراق در مسیرهای مختلف به سمت کربلا مشرف می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه ما هر سال در قالب تیم رسانه‌ای جمعی از اصحاب رسانه را به حماسه اربعین اعزام می‌کردیم، افزود: امسال نیز پیشنهاد دادیم در صورت موافقت طرف عراقی تیم رسانه‌ای برای انعکاس حماسه اربعین به عراق اعزام شود.
حجت‌الاسلام احمدی با بیان اینکه اسامی ۵۰ نفر از اصحاب رسانه برای اعزام به اربعین اعلام شده است، گفت: طرف عراقی هنوز برای پذیرش اصحاب رسانه برای اربعین اعلام آمادگی نکرده است و همچنان در انتظار موافقت عراق و صدور ویزا هستیم. البته امسال رسانه ملی با توجه به شرایط کرونا از اعزام تیم رسانه‌ای به عراق در ایام اربعین انصراف داده است.
به گزارش فارس، امسال با شیوع کرونا حماسه اربعین فقط برای ساکنان کشور عراق برگزار می‌شود و با بسته بودن مرزهای عراق امکان تشرف سایر عاشقان حسینی به عراق امکان‌پذیر نیست.
انتهای پیام/

|

از مسیرنیوز انتشار دهید :

آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها