سخنگوی وزارت خارجه: پیام تهران به واشنگتن روشن است، آمریکا دست از یاغی‌گری بردارد

کد خبر 1003 1399-06-30 12:08
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به تقلای آمریکا برای بازگشت تحریم‌های بین‌المللی علیه کشورمان گفت: پیام تهران به واشنگتن روشن است، به جامعه جهانی برگرد و به تعهدات خود برگرد و دست از یاغی‌گری بردار.

سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری هفتگی خود، پاسخگوی سؤالات خبرنگاران شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در ابتدا با اشاره به برگزاری نشست سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل گفت: روزهای آتی مجمع عمومی سازمان ملل به‌صورت برخط برگزار خواهد شد و وزیر امور خارجه دوشنبه‌شب به‌وقت محلی سخنرانی خواهد داشت.

خطیب‌زاده سپس با توجه به سیاست‌های جنگ‌افروزانه آمریکا در منطقه و جهان گفت: جهان خیالی آقای پامپئو هم امن‌تر نخواهد شد. دنیا با اقدامات آمریکا جز ناامنی و جز جنگ و خشونت و خونریزی به خود ندیده است. میراث شوم حضور آمریکا در مناطق مختلف دنیا از جمله در افغانستان مظلوم و فلسطین مظلوم چیزی جز شکست نبوده است.

سخنگو در ادامه با یادآوری تلاش بامداد دولت آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه گفت: تصور می‌کنم تلخ‌ترین روزها و ساعات برای آمریکا رقم می‌خورد.

پیام تهران به واشنگتن روشن است؛ به جامعه جهانی برگرد و به تعهدات خود برگرد و دست از یاغی‌گری بردار و جامعه جهانی تو را خواهد پذیرفت.

آمریکا در ادعای خود بسیار بسیار منزوی است. این‌که آمریکا در مرکز ادعایی خود منزوی شود ، بهترین نشانه برای این است که قدرت او چقدر پوشالی است.

قلدری آمریکا یک نقص دارد، این‌که دنیا در حال تغییر است و به‌دلیل سیاست‌های خود ترامپ اولین قربانی خود آمریکا شده است.

آمریکا به‌خوبی می‌داند که چقدر ادعایش پوچ، بیهوده و بی‌اثر است. اما جهان به‌گونه‌ای دیگر نیز تغییر کرده است و آن برآمدن کشورهای متعهد و مستقلی مانند ایران است.

هر اقدامی که ناقض منافع ایران و قوانین بین‌المللی باشد ، با جدیت پاسخ داده می‌شود ، که دست از راهزنی دریایی و هوایی بردارند.

عاقلان دانند که فشارحداکثری آمریکا موفق بوده است یا مقاومت حداکثری ملت ایران. عاقلان دانند که آمریکا بعد از 20 سال می‌نشیند در افغانستان برای فرار آبرومند مذاکره می‌کند. عاقلان دانند که چه اتفاقی در خلیج فارس، قفقاز و... می‌افتد. آمریکا روزهای تلخی را سپری می‌کند. ایالات متحده جز این ادعاهای واهی هیچ حرف دیگری نمی‌تواند بزند.


کلمات کلیدی » آمریکا |

از مسیرنیوز انتشار دهید :





آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها