مشارکت ۷۰ هزار نفر در نخستین دوره لیگ تندرستی ایران

کد خبر 25778 1399-12-17 09:22
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
بیش از ۷۰ هزار نفر در نخستین دوره لیگ تندرستی فدراسیون ورزشهای همگانی که با هدف رفع کم تحرکی در دوران کرونا برگزار شد، مشارکت کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از فدراسیون ورزشهای همگانی، «لیگ تندرستی» ایران که برای نخستین بار و با مشارکت ۳۲ هیات استانی، نزدیک به ۵۰۰ شهرستان و بیش از ۱۵۰۰ کمیته استانی از سوی فدراسیون ورزشهای همگانی و در طرح زمستان فعال برگزار شد با معرفی استان‌ها، شهرستانها و کمیته‌های برتر به پایان رسید.
در پایان این رویداد نوین حوزه ورزش همگانی که بیش از ۷۰ هزار نفر در آن شرکت داشتند، در بخش استان‌ها خراسان شمالی، سمنان و آذربایجان غربی به عناوین اول تا سوم دست یافتند.
در جدول رده بندی سازمان آمادگی جسمانی و روش‌های تمرینی رشته‌های جیمستیک، تمرینات معلق و جامپینگ فیتنس اول تا سوم شدند و در جدول سازمان ورزشهای رقابتی و تفریحی نیز رشته‌های پرثوآ، روپایی و طناب زنی گوی سبقت را از سایر رقبا ربودند و به عنوان سه رشته برتر این سازمان لقب گرفتند.
لیگ تندرستی ایران به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و اثرگذارترین رویدادهای تاریخ ورزش همگانی با هدف کاهش کم تحرکی علی الخصوص در دوران کرونا از اوایل بهمن ماه تا نیمه اسفند برگزار شد.
شهرستانهای برتر در نخستین دوره لیگ تندرستی ایران عبارتند از: ۱_ کرمانشاه ۲_ بوکان ۳_ بجنورد ۴_ شیراز ۵_ آمل ۶_ دابودشت ۷_ جهرم ۸_ اراک ۹_ شهرکرد ۱۰_ تهران ۱۱_ سمنان ۱۲_ بوشهر ۱۳– میاندوآب ۱۴_ زرقان ۱۵_ کهگیلویه ۱۶_ ماهنشان ۱۷_ زنجان ۱۸_ بیرجند ۱۹_ محلات ۲۰_ بندرانزلی ۲۱_ آزادشهر ۲۲_ خرم آباد ۲۳_ گالیکش ۲۴_ مانه و سملقان ۲۵_ قصرقند

|

از مسیرنیوز انتشار دهید :

آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها