فرود اضطراری یک هواپیمای دیگر بوئینگ به علت نقص فنی موتور

کد خبر 24176 1399-12-05 16:30
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
تنها دو روز پس از آنکه یکی از موتورهای هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۷۷ بر فراز شهر دنور آمریکا منفجر شد، این بار هواپیمای بوئینگ ۷۵۷ پرواز خطوط هوایی دلتا به دلیل خطر بالقوه نقص فنی یکی از موتورهای این هواپیما مجبور به فرود اضطراری شد.

_ اخبار اقتصادی _ به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه خبری فاکس نیوز، هواپیمای بوئینگ 757 پرواز خطوط هوایی دلتا که روز دوشنبه از شهر آتلانتای آمریکا به سمت سیاتل در حرکت بود به دلیل خطر بالقوه نقص فنی یکی از موتورهای این هواپیما در شهر سالت لیک مجبور به فرود اضطراری شد.
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
سخنگوی دلتا به فاکس نیوز گفت: پرواز 2123 "در فرودگاه بین المللی سالت لیک سیتی" بدون هیچ گونه حادثه ای به زمین نشست و با استفاده از نیروی محرکه خود تا گیت مسافران را هدایت کرد.
این شرکت هواپیمایی افزود: ما در تلاش هستیم تا با یک پرواز دیگر مسافران را به مقصد برسانیم. ما از هرگونه تأخیر و مشکل پیش آمده عذرخواهی می کنیم.
به گفته رسانه های آمریکایی، 128 نفر سوار بر این هواپیمای بوئینگ 757 بودند و هیچ گونه جراحتی گزارش نشده است.
فرود اضطراری این هواپیمای بوئینگ فقط چند روز پس از آن صورت گرفت که موتور یک هواپیمای بوئینگ 777 که از دنور به هونولولو سفر می کرد، منفجر شد و مجبور به فرود اضطراری شد.
تعلیق پرواز هواپیماهای بوئینگ 777 در آمریکا و ژاپن پس از آتش گرفتن موتوربروز مشکل برای پرواز هواپیمای بوئینگ 737 مکس در کاناداپرواز 328 خطوط هوایی یونایتد پس از آنکه موتور سمت راست آن از کار افتاد و در شعله های آتش شعله ور شد، به سرعت ارتفاع خود را از دست داد و قطعات عظیمی از محفظه موتور و قطعات فایبرگلاس آن به محله های شمالی کلرادو سقوط کرد.
 مقامات اعلام کردند که از میان 231 مسافر و 10 خدمه موجود در این هواپیما یا محوطه ای که قطعات آنجا سقوط کرده، هیچ مصدومی گزارش نشده است.
تحقیقات مربوط به این حادثه توسط شورای ملی ایمنی حمل و نقل ملی آمریکا در حال انجام است.

|

از مسیرنیوز انتشار دهید :

آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها