گفتگوی مهر با سرمربی تنها تیم بدون برد در لیگ برتر بسکتبال

کد خبر 21955 1399-11-21 06:58
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
سرمربی تیم بسکتبال آینده سازان که تیمش نتیجه تمام دیدارهایش در لیگ برتر را واگذار کرده، گفت: معیارهایی جز قهرمانی و برد را در مسابقات دنبال می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال در گروه «ب» در حالی به پایان هفته سیزدهم رسیده که تیم آینده سازان تنها تیم بدون برد در این گروه هشت تیمی به حساب می‌آید.
این تیم نتیجه هر ۱۳ دیدار خود را واگذار کرده و فقط به لطف دو بازی بیشتر نسبت به رقیب ته جدولی اش یعنی نیروی زمینی (این تیم صاحب یک برد است) هنوز به قعر جدول رده بندی گروهش نرسیده است.
در هر صورت اینکه آینده سازان تنها تیم بدون برد در میان ۱۶ تیم شرکت کننده در این فصل از رقابت‌های لیگ برتر است با این حال سرمربی این تیم روند حرکتی تیم و شاگردانش را مطابق با اهداف پیش بینی شده می‌داند و تاکید دارد که آینده سازان به قصد بقا در لیگ ۹۹ شرکت کرده است.
حسن نگهداری در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه بیش از سه دهه از فعالیت آینده سازان در مسابقات باشگاهی بسکتبال می‌گذرد، خاطرنشان کرد: تیم‌هایی مانند مهرام و خلیج فارس از دلِ آینده سازان بیرون آمده‌اند حتی مربیانی مانند علی آرزومندی و جواد رحمتی و بازیکنی همچون مهراد آتشی با این تیم همکاری داشته‌اند اما اولین بار است که آینده سازان با این تیم در لیگ برتر شرکت دارد.
سرمربی تیم بسکتبال آینده سازان با بیان اینکه هیچیک از بازیکنان تیمش تجربه‌ای از لیگ برتر نداشتند و با این شرایط وارد مسابقات امسال شدند، ادامه داد: از نظر اهدافی، قصدی برای ورود به بعد قهرمانی نداشتیم، حتی در آینده‌ای نزدیک هم این هدف را دنبال نمی‌کنیم چون معیارهای دیگری داریم و حضورمان در این فصل از مسابقات را هم بر اساس آن رقم زدیم.
وی در این زمینه توضیح بیشتری داد و یادآور شد: توجه به امکانات، زیرساخت‌ها و تجهیزات برای‌مان اهمیت زیادی داشت تا جایی که بخش زیادی از بودجه تیم را صرف این امور کردیم طوری که نتوانستیم برای تشکیل ترکیب تیم با بازیکنان سطح بالا و خارجی به قدر کفایت هزینه کنیم. اعتقاد خود من هم این است که اگر ترکیب خوب و ایده آلی در اختیار داشته باشیم اما به لحاظ زیر ساخت‌ها و امکانات ضعیف باشیم موفقیتی حاصل نمی‌شود. اگر هم نتیجه‌ای به دست بیاید موقتی خواهد بود.

نگهداری با تاکید دوباره بر اینکه آینده سازان خیلی به دنبال برد در لیگ برتر نیست، تصریح کرد: معیارمان برای حضور در این فصل از مسابقات برد و باخت نیست اما آمده‌ایم که بمانیم چون آینده برای‌مان اهمیت دارد. خوشبختانه رشد و پیشرفتی هم که مد نظرمان بود، حاصل شده است. بازیکنان‌مان نسبت به مرحله رفت مسابقات رشد کرده‌اند و شرایط بهتری دارند.
سرمربی تیم بسکتبال آینده سازان با بیان اینکه یک دیدار به پایان کار تیمش در مرحله مقدماتی لیگ برتر باقی مانده، گفت: در تنها دیدار باقی مانده تیم‌مان باید به مصاف نیروی زمینی برود. بازهم می گویم که معیارمان برد و باخت نیست با این حال امید زیادی داریم که بتوایم این تیم را شکست دهیم.
وی در ادامه گفتگو با خبرنگار مهر در مورد شرایط پیگیری لیگ برتر بسکتبال و اینکه این رقابت‌ها برای دومین بار به خاطر تیم ملی و حضورش در انتخابی کاپ آسیا متوقف شده است، گفت: تقویم مسابقات دست ما و فدراسیون نیست، یک برنامه جهانی است ضمن اینکه نباید فراموش کنیم از سال گذشته که کرونا تمام فعالیت‌ها را متوقف کرد بازیکنان از مسابقه و شرایط روحی و روانی لازم برای آن فاصله گرفتند. نتیجه آن هم در پنجره دوم کاپ آسیا و باخت برابر سوریه و دیدار ضعیف با عربستان مشخص شد. برگزاری لیگ البته باعث شد بازیکنان به تدریج به آمادگی برسند.
نگهداری با یادآوری اینکه حامد حدادی و بهنام یخچالی در اردوی تیم ملی بسکتبال غایب هستند، افزود: تیم ملی باید باید بازی بدون بزرگان را هم تجربه کند. طبیعی است که سرمربی تیم ملی در این شرایط و هماهنگ کردن نفرات جوان‌تر تیم به فرصت بیشتری برای آماده سازی آنها نیاز دارد بنابراین تعطیلی لیگ اجتناب ناپذیر است. به هر حال تمام اهداف در هر رشته‌ای به تیم ملی ختم می‌شود.
وی همچنین اشاره‌ای به شرایط برگزاری مسابقات باشگاهی بسکتبال در این فصل داشت و گفت: برای نخستین بار تیم‌ها دیدارهای خود را در قالب برنامه‌ای جدید پیگیری کردند به این صورت که طی دو روز متوالی بازی کردند و بعد برای هفت هشت روز یا بیشتر بازی نداشتند. در این شرایط چاره‌ای جز اجرای چنین برنامه‌ای نبود.
سرمربی تیم بسکتبال آینده سازان گفت: شاید هر فرد دیگری به جای مسئولان فعلی فدراسیون بودند که همین تصمیمات را برای مسابقات باشگاهی و چگونگی پیگیری آن اتخاذ می‌کردند. به هر حال آنها اشراف بیشتری به شرایط دارند و بهترین تصمیم ممکن را اتخاذ می‌کنند.

|

از مسیرنیوز انتشار دهید :

آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها