مردم به طرح ملی مسکن اعتماد ندارند

کد خبر 2483 1399-07-14 10:54
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مردم به طرح ملی مسکن اعتماد ندارند

_ اخبار اقتصادی _ به گزارش خبرگزاری تسنیم، علیرضا پاک فطرت با اشاره به عدم استقبال متقاضیان خرید مسکن از طرح ملی مسکن، اظهار کرد: در شرایط کنونی شاهد هستیم که بسیاری از متقاضیان و ثبت نام کنندگان طرح مذکور، مبلغ اولیه را برای ثبت نهایی پرداخت نکرده اند.
وی ادامه داد: مشکل متقاضیان طرح ملی مسکن، پرداخت مبلغ اولیه 40 میلیون تومانی ثبت نام نیست، بلکه مردم نسبت به این طرح اطمینان و اعتماد لازم را ندارند.
وی گفت: متأسفانه در چند ماه اخیر شاهدیم دولت درباره محورهای طرح ملی مسکن بسیار لرزان صحبت می کند، به نظر می رسد که دولت دقیقا نمیداند که طرح اقدام ملی را چگونه و در چه مناطق می خواهد اجرایی کند.
به گفته وی، مناطق اجرای طرح ملی مسکن، زمان اجرای پروژه ها و زمان تحویل واحدهای مسکونی جزء ابهامات این طرح محسوب می شود که دولت باید نسبت به این مسائل رفع ابهام کند.
عضو کمیسیون عمران مجلس یادآور شد: نداشتن برنامه مدون و مشخص موجب شده که مردم از طرح ملی مسکن استقبال نکنند، مردم باید در گام نخست نسبت به این طرح آگاه شوند تا پس از آن مشارکت کنند. بنابر این مردم هیچ وقت موضوع نسیه را به موضوع نقد ترجیح نمی دهند.
پاک فطرت  به خانه ملت گفت: از طرف دیگر قرار است که طرح ملی مسکن به صورت مشارکتی اجرایی شود، یعنی آنکه دولت زمین طرح را تأمین و بخش خصوصی پروژه را اجرایی کند و در نهایت مساکن ساخته شده بر اساس توافق میان هر دو طرف تقسیم می شود، این روش موجب می شود که واحدهای متعلق به بخش خصوصی با قیمت بازار آزاد یا فراتر از آن عرضه شود.
سهمیه پردیس در طرح ملی مسکن 3000 واحد استالزام شهرداری‌ها به صدور پیش پروانه طرح ملی مسکن/تشکیل کارگروه مشترک وزارت راه و بانک مرکزی برای تامین مالی مسکنمهلت تکمیل مدارک طرح ملی مسکن تا پایان مهر تمدید شداسلامی: توقف "طرح ملی مسکن" صحت نداردساخت 14 هزار واحد طرح ملی مسکن در پردیس/ هدایت: مردم نگران نباشند

|

از مسیرنیوز انتشار دهید :





آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها