تولید نفت لیبی به ۲۹۵ هزار بشکه در روز رسید

کد خبر 2472 1399-07-14 10:08
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
تولید نفت لیبی به ۲۹۵ هزار بشکه در روز رسید

_ اخبار اقتصادی _  به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، تولید نفت لیبی تا 295 هزار بشکه در روز پس از اعلام آتش بس در جنگ داخلی این کشور و باز شدن تاسیسات انرژی آن افزایش یافته است.
 میادین نفتی که بنادر حریقه، بریقه و زیتونیه لیبی را تغذیه می‌کنند تولید خود را افزایش داده اند. تولید نفت لیبی هفته گذشته برابر با 250 هزار بشکه در روز بود و به دنبال بارگیری نفت از منابع ذخیره سازی این کشور افزایش می‌یابد .
 آغاز تولید نفت لیبی در شرایطی که تاجران نسبت به دورنمای تقاضای انرژی بدبین هستند و بسیاری از کشورها محدودیت‌های رفت و آمد ناشی از همه‌گیری به ویروس کرونا را افزایش داده‌اند، بر قیمت نفت تاثیر می‌گذارد.
 1.8 میلیون بشکه نفت در سه محموله در ماه اکتبر از بندر بریقه صادر خواهد شد. 5 محموله هم در بندر زیتونیه بارگیری می‌شود. دو نفتکش هر کدام حاوی یک میلیون بشکه نفت طی دو هفته گذشته در بندر حریره بارگیری شده‌اند.
شرکت شل اولین محموله نفتی از بنادر لیبی را بارگیری می کندتولید نفت لیبی به 260 هزار بشکه در روز می‌رسداین برنامه بارگیری نفت یک برنامه اولیه است و احتمالاً صادرات نفت لیبی بیشتر از این مقدار خواهد بود.
لیبی که بزرگترین ذخایر نفت آفریقا را در اختیار دارد، در آغاز سال جاری میلادی حدود 1.2 میلیون بشکه در روز تولید داشت ولی درگیری‌های داخلی باعث بسته شدن بنادر و میادین نفتی این کشور شد.
 شرکت ملی نفت لیبی در حال بررسی امنیت چهار بندر نفتی دیگر در این کشور است که شامل بندر زاویه هم می‌شود. نفت میدان شراره که بزرگترین میدان نفتی لیبی است به این بندر می‌رسد.
 

|

از مسیرنیوز انتشار دهید :

آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها