برنامه تامین زمین ۵ میلیون واحد مسکونی ابلاغ شد

کد خبر 14954 1399-10-27 08:52
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
معاون وزیر راه از ابلاغ برنامه ساخت ۵ میلیون واحد مسکونی در سراسر کشور به استان‌ها خبر داد. در قالب این برنامه زمین موردنیاز ساخت مسکن تامین می‌شود.

_ اخبار اقتصادی _ محمود محمودزاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: با توجه به نیاز کشور و برآوردهای صورت گرفته، وزارت راه و شهرسازی برنامه ساخت 5 میلیون واحد مسکونی به استان‌ها ابلاغ شده است.
وی با بیان این‌که در این برنامه زمین مورد نیاز ساخت مسکن تامین خواهد شد در پاسخ به این پرسش که آیا تضمینی برای اجرای برنامه مذکور با توجه  الزام‌آور نبودن در دولت‌های بعدی وجود دارد، افزود: بر اساس نیاز کشور به مسکن، برای تامین زمین موردنیاز ساخت یک میلیون واحد مسکونی برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته است.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: این برنامه طی‌ ابلاغیه‌ای به استان‌ها ارسال شده و اعلام کرده‌ایم در هر شهری از استان‌های کشور زمین مورد نیاز برای ساخت مسکن بایستی تامین شود.
به گزارش تسنیم، مجلس یازدهم نیز طرحی تحت عنوان  "طرح پیشنهادی ماده واحده دو فوریتی به منظور تحقق جهش تولید با رونق ساخت و ساز مسکن شهری و روستایی" برای 6 سال آینده بخش مسکن را تهیه و تدوین کرده که کلیات آن در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است.
اختصاصی تسنیم|خبرخوش برای بی‌مسکن‌ها/جزئیات طرح ساخت 6میلیون مسکن؛ تامین 60درصد هزینه با وام ارزان و زمین رایگانجدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

|

از مسیرنیوز انتشار دهید :

آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها