از اپوزیسیون بلاروس تا اپوزیسیون ایران

کد خبر 2390 1399-07-13 16:58
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
اپوزیسیون بلاروس درحالی از تحریم‌ها علیه کشور خودشان ابراز نارضایتی می‌کنند که اپوزیسیون ایران در طول سال‌های گذشته بارها خواستار تشدید تحریم‌ها علیه مردم ایران شدند.

از شایعه تا واقعیت: پس از پیروزی مجدد «الکساندر لوکاشنکو» رئیس‌جمهور بلاروس در انتخابات ریاست‌جمهوری، «اسوتلانا تیخانوفکسایا»، رقیب اصلی وی نتایج انتخابات را متقلبانه خواند و خواهان بازشماری آرا شد. طرفداران تیخانوفکسایا که به نتیجه انتخابات معترض هستند، دست به اعتراض زدند.
اعتراضات خیابانی و برخورد دولت این کشور با معترضان باعث شده تا اتحادیه اروپا، بلاروس را به تحریم‌های احتمالی علیه این کشور تهدید کند.
اما در مقابل، ماریا کولسنیکووا از اپوزیسیون بلاروس ضمن مخالفت با تحریم‌های احتمالی اتحادیه اروپا گفت: «تحریم‌های اقتصادی در هر حال به شهروندان عادی در بلاروس ضربه خواهد زد».

 
این درحالی است که دی ماه ۱۳۹۵، ۳۰ نفر از فعالان سیاسی_ اجتماعی اپوزیسیون خارج‌نشین در نامه‌ای خطاب به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور تازه‌انتخاب‌شده آمریکا خواستار تحریم‌های تازه علیه ایران شدند.
حتی مسیح علینژاد از افرادی است که در ازای گرفتن پول بارها خواستار تمدید تحریم ها علیه ایران شده است.

 
چند ماه پیش و در اوج کرونا نیز شبکه سعودی ایران اینترنشنال در گزارشی با گرا دادن به آمریکا باعث ممنوعیت ورود محموله پزشکی از کره جنوبی به ایران شده بود.(اینجا)
 
انتهای پیام/

|

از مسیرنیوز انتشار دهید :

آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها