دکتر قالیباف: فراموش کردن خداباوری و مردم باوری باعث می شود در مدیریت امور باز بمانیم

کد خبر 2365 1399-07-13 16:36
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه

رئیس مجلس شورای اسلامی پیشرفت کشور در عرصه‌های مختلف را در گرو خداباوری و مردم‌محوری دانست و با انتقاد از کاهش افسار گسیخته ارزش پول ملی تاکید کرد: وقتی ارزش پول ملی لجام‌گسیخته است تحول در اقتصاد شکل نمی‌گیرد زیرا شرط اول توسعه ثبات در اقتصاد است.

دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست ظهر امروز(پنجشنبه، 10 مهرماه) کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با موضوع اصلاح آیین نامه داخلی مجلس در راستای ایجاد تحول در قوه مقننه گفت: مجلس شورای اسلامی بر اساس قانون اساسی ستاد اصلی اداره کشور و به تعبیر رهبر معظم انقلاب ریل گذار کشور است.
ایرادات آیین‌نامه داخلی مجلس باعث بروز نابسامانی در قوای سه گانه شده است
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه مجلس برای منابع مالی و اولویت های کشور تصمیم گیری کرده و بر اجرای آن نظارت می کند، اظهار داشت: با ربع قرن بررسی که در حوزه حکمرانی مجلس صورت داده ام به این نتیجه رسیده ام که این نهاد هنوز در مدار یاد شده قرار نگرفته است که یک دلیل آن آیین نامه و دلیل دیگر نوع رفتار نمایندگان در اجرای این قانون است.
وی در ادامه تمام هیمنه مجلس را آیین نامه داخلی آن دانست و افزود: آیین نامه صرفا به صورت شکلی رعایت می شود و در ماهیت ایراد دارد که باعث بروز برخی نابسامانی ها در قوای سه گانه کشور شده است لذا بعد از اصلاح آن باید به صورت ماهیتی به آیین نامه اعتقاد داشته باشیم.
قالیباف همچنین با تأکید بر ضرورت اصلاح آیین نامه داخلی مجلس بعد از بازنگری آن، یادآور شد: تا کنون اصلاحات زیادی روی این قانون در ادوار مختلف مجلس صورت گرفته که به صورت سلیقه ای بوده است از این را باید بدانیم روش اصلاح آیین نامه مهم است و نباید یک ماهه آن را به پایان رساند.
نحوه ارائه طرح‌ها و لوایح و اعلام وصول آنها نیاز به اصلاح دارد
رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان نحوه ارائه طرح ها و لوایح و اعلام وصول آنها را محل اشکال دانست و افزود: مجلس ستاد اداره کشور است و می تواند مشکلات اقتصادی که دلیل بروز آن صرفا اقدامات آمریکا نیست را برطرف کند؛ البته این امر نیاز به اصلاح بروکراسی دارد.
وی تأکید کرد: موارد اصلاح آیین نامه باید اولویت بندی شود و زمان‌بر شدن آن ایرادی ندارد.
رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: قانون آیین نامه داخلی مجلس باید با کمک تمامی نمایندگان اصلاح شود تا به فهم مشترک و اقناع میان نمایندگان در مسائل مختلف بیانجامد.
به گزارش خانه ملت، نشست های تخصصی کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی از روز گذشته پیرامون مباحث مختلف اصلاح آیین نامه داخلی مجلس آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
گفتنی است تا کنون نشست هایی با موضوع شفافیت آرای نمایندگان، صیانت از مجلس و نمایندگان، افزایش کارآمدی مجلس در عرصه قانونگذاری، افزایش کارآمدی مجلس در عرصه نظارت و اختیارات، وظایف، حقوق و محدودیت های هیأت رئیسه مجلس برگزار شده است که در ابتدای جلسه، نمایندگان گزارش خود در رابطه با هر نشست را در حضور رئیس مجلس شورای اسلامی ارائه کردند.

 


|

از مسیرنیوز انتشار دهید :

آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها