الأزهر: اظهارات ماکرون درباره اسلام «نژادپرستانه» است

کد خبر 2323 1399-07-13 13:22
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
الأزهر مصر ضمن مخالفت با ادعاهای «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه درباره اسلام تأکید کرد که اظهارات وی نژادپرستانه است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مجمع تحقیقات اسلامی الأزهر در بیانیه‌ای به ادعای ماکرون درباره اسلام واکنش نشان داد.
«أحمد الطیب» شیخ الأزهر مصر نیز دو روز پیش مخالفت خود را با اظهارات ماکرون که از واژه «تروریسم اسلامی» استفاده کرده بود، اعلام کرد.
در بیانیه مجمع تحقیقات اسلامی الأزهر آمده است که اظهارات اخیرا ماکرون که طی آن اتهامات باطلی را علیه اسلام وارد کرده بود، ارتباطی به دین اسلام ندارد.
در این بیانیه آمده است که ما بشدت این اظهارات را رد و تأکید می‌کنیم که این اظهارات نژادپرستانه است و احساسات یک میلیارد مسلمان را جریحه‌دار می‌کند.
طبق گزارش خبرگزاری آناتولی، مجمع تحقیقات اسلامی الأزهر همچنین اصرار برخی‌ها برای اتهام‌زنی واهی به اسلام و دیگر ادیان را مبنی بر اینکه دین جدایی‌طلبی و انزواطلبی است، محکوم کرد.
رئیس جمهور فرانسه روز جمعه در توجیه لایحه‌ای ضد اسلامی ادعا کرده بود: «اسلام دینی است که امروزه در تمام جهان در بحران به سر می‌برد. این مسئله را فقط در کشور خودمان شاهد نیستیم». ماکرون مدعی شده بود که هدف از اجرای این لایحه پس از به تصویب رسیدن، مواجه با مشکل افزایش افراط‌گرایی اسلامی در فرانسه و تقویت «توانایی ما در زندگی در کنار یکدیگر» خواهد بود.
پیشتر احمد الطیب شیخ الأزهر در بیانیه‌ای اصرار برخی مسئولان غربی برای استفاده از واژه «تروریسم اسلامی» و بی‌توجهی آن‌ها به اهانت به دین اسلام و پیروان آن را محکوم کرد.
انتهای پیام/م

|

از مسیرنیوز انتشار دهید :

آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها