نظارت جدی بیمه سلامت بر خدمات بیمارستان ها

کد خبر 2314 1399-07-13 13:01
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیر کل نظارت بر خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت، از نظارت جدی بر خدمات بیمارستان ها خبر داد و گفت: فعالیت بیمه سلامت با تمام مراکز درمانی همانند گذشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی قنادی، افزود: بیمه سلامت به منظور ارائه خدمات سرپایی و بستری در بیمارستان‌ها، با اکثریت مراکز درمانی کل کشور به ویژه بیمارستان‌های دانشگاهی و دولتی قرارداد دارد، البته بیمارستان‌های خصوصی، خیریه، نیروهای مسلح و تأمین اجتماعی هم طرف قرارداد با بیمه سلامت هستند.
وی تصریح کرد: از بیمارستان‌های دانشگاهی عمده بیمارستان‌ها با توجه به مجوزهای فعالیت طرف قرارداد بیمه سلامت هستند و همکاری‌ها همانند گذشته ادامه دارد، ضمن اینکه در این بیمارستان‌ها جهت نظارت بر خدمات، بازدیدهای دوره‌ای انجام شده و خدمات ارائه شده با جدیت کنترل می‌شود؛ البته در این بیمارستان‌ها منهای بازدیدهای دوره‌ای نماینده ناظر مقیم نیز فعالیت می‌کند.
قنادی افزود: نماینده ناظر مقیم امورات مربوط به بیمه شده را پیگیری می‌کند، همچنین در خصوص مسائل کلی بیمارستان‌ها نیز نظارت‌های لازم را انجام می‌دهد، بنابراین موارد مطرح شده و مشکلات به ادارات کل استان گزارش می‌شود.
مدیرکل نظارت بر خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت، در خصوص اسناد و شکایات مطرح شده از سوی بیمه شدگان اظهار داشت: در این باره هم بیمارستان‌ها مورد بازدید دوره‌ای قرارگرفته و عملکردها بررسی می‌شود، لذا در صورت مشاهده اقدامات غیرمجاز، موارد به رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، معاونت درمان دانشگاه مربوطه و رئیس دانشگاه اعلام می‌شود، هرچند که تاکنون مورد خاصی از عملکرد بیمارستان‌ها اعلام نشده است.

|

از مسیرنیوز انتشار دهید :

آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها