واگذاری اجرای آیین‌نامه ارتقای اعضای هیأت علمی به دانشگاه امام حسین(ع)

کد خبر 2313 1399-07-13 12:58
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
شورای عالی انقلاب فرهنگی مأموریت اجرای آزمایشی آئین نامۀ ارتقای اعضای هیئت علمی پیشنهادی دانشگاه جامع امام حسین«ع» را به این دانشگاه واگذار کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سپاه نیوز، دانشگاه جامع امام حسین(ع) با هدف تحقّق فرامین و تدابیر مقام معظّم رهبری«مدظلّه العالی» و احساس مسئولیت در تدوین و پیاده‌سازی نظام‌های متعهّد به مفاهیم متعالی مستخرج از اندیشه‌های امامین انقلاب اسلامی، ضمن عطف توجّه به استاد به عنوان نقش کلیدی مؤلّفه های تحوّلی دانشگاه، ایجاد تحوّل بنیادی در نظام ترفیع و ارتقاء را از حدود سه سال پیش دستور کار خود قرار داده است.
بنا براین گزارش، بر اساس مصوّبۀ اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی مقرر گردیده است، دانشگاه جامع امام حسین(ع) ضوابط و مقرّرات خاص دانشگاه را برای آیین نامۀ ارتقای مرتبۀ اعضای هیئت علمی مؤسسه های آموزش عالی، پژوهشی و فناوری دولتی و غیردولتی را به صورت آزمایشی اجرا و نتایج حاصله را برای ارائه به شورای عالی انقلاب فرهنگی به ستاد راهبری اجرای نقشۀ جامع علمی کشور گزارش نماید.
بر اساس نظام ارتقای جدید، محوریّت ارتقاء استاد به‌جای منطق حاکم بر آن پیرامون تولید مقاله (شکل زیر) بر «مسائل (بنیادی،توسعه ای و کاربردی) مورد نیاز دارای اولویت‌ برای سپاه، نیروهای مسلّح و انقلاب اسلامی»‌ متمرکز شده است.
در این نظام، ارزیابی عملکرد استاد در چهار مادّۀ:
۱) فرهنگی و اجتماعی در ایجاد امیدآفرینی و تبیین مسائل انقلاب اسلامی با محوریّت نقش مربّی و استاد؛ 
۲) تربیت و آموزش؛ شاگردپروری با راهنمایی رساله و پایان‌نامه برای حلّ مسئله (بنیادی، توسعه‌ای و کاربردی)؛ 
۳) پژوهشی و فنّاوری با رویکرد حلّ مسئله، مرزشکنی علمی و تولید دانش، فنّاوری محصول و مستندسازی در قالب مقاله، کتاب و گزارش فنّی و ...،
۴) علمی_ اجرایی و خدمات مستشاری (مشاورۀ مدیریتی و تخصّصی)، حضور در سازمان‌ها و صنعت‌ها و جامعه برای احصا و حلّ مجموعه مسائل و موضوعات شکل گرفته است.
این آیین‌نامه پس از طی مراحل مختلف در هیئت ممیّزۀ دانشگاه به‌ تصویب و پس از تائیدجهت گیریهای کُلّی حاکم بر این نظام توسّط وزارت علوم، تحقیقات و فنّاوری در تاریخ ۱۳۹۹/۳/۴ در جلسۀ ستاد راهبری اجرای نقشۀ جامع علمی کشور وابسته به عالی‌ترین نهاد سیاست‌گذاری علم و فنّاوری کشور یعنی شورای  عالی انقلاب فرهنگی با اکثریّت آرای اعضاء تصویب و اجرای آزمایشی آن صرفاً برای دانشگاه جامع امام حسین(ع) و گزارش نتایج اجرا به صورت سالانه به تصویب رسیده است.
انتهای پیام/

|

از مسیرنیوز انتشار دهید :

آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها