راه های مقابله با عرضه غیر قانونی مکمل ها در پایتخت بررسی شد

کد خبر 2212 1399-07-13 10:07
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دومین جلسه کمیته پیگیری شیوه نامه مبارزه با قاچاق دارو و مکمل، با محوریت بررسی راه های مقابله با توزیع غیر قانونی مکمل ها در سال ۹۹، برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دومین جلسه کمیته پیگیری شیوه نامه مبارزه با قاچاق دارو و مکمل با حضور منان حاجی محمودی معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تهران، سید حیدر محمدی مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، ابوالفضل نجاریان مشاور اجرایی معاونت غذا و دارو، مدیران و کارشناسان اداره کل دارو و مکمل سازمان غذا و دارو، مدیران و کارشناسان معاونت غذا و دارو و بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران، کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران، دادسرای جرایم پزشکی، اطلاعات سپاه تهران، پلیس فتا، پلیس نظارت بر اماکن و اتحادیه خرازی فروشان تهران، در محل سالن شورای معاونت غذا و دارو برگزار شد.
دستور کار دومین جلسه کمیته پیگیری شیوه نامه مبارزه با قاچاق دارو و مکمل با محوریت هدف گذاری مشکلات پاساژ معظم در زمینه توزیع غیرقانونی مکمل‌ها برای سال ۱۳۹۹، ارائه گزارش پلیس اماکن در خصوص پلمپ و عملکرد خود در مراکز عرضه مکمل‌های غیرمجاز در پاساژ معظم و گزارش عرضه دارو و مکمل در فضای مجازی برای طرح در کمیسیون استان و گرفتن دستورات لازم از استاندار به منظور عملیاتی شدن مطرح و پیرامون آنها تبادل نظر شد.
در ادامه معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تهران، به جمع بندی موارد مطرح شده پرداخت و مقرر شد محل‌های معتبر عرضه مکمل‌ها از طریق صدا و سیما اطلاع رسانی و نحوه توزیع مکمل‌های ورزشی بررسی و نظارت شود.
همچنین مقرر شد با دادسرای جرایم پزشکی برای اعلام فرآیند وقوع جرم در پاساژ معظم و خیابان ناصر خسرو به منظور روشن شدن تکلیف وزارت بهداشت، مکاتبه صورت پذیرد. ضمن اینکه، واحدهای پاساژ معظم که مجوز صنف ندارند و قابل ورود توسط پلیس اماکن نیستند، بررسی شوند.

|

از مسیرنیوز انتشار دهید :

آخرین خبرها
پربازدیدترین خبرها